آینه هوشمند ( هیو )؛ از افسانه زیبای خفته تا واقعیت

آینه هوشمند ( هیو )؛ از افسانه زیبای خفته تا واقعیت
۱۱ خرداد ۰۸:۳۳ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

اینترنت اشیاء در حوزه های مختلفی ورود کرده است و به دلیل فناوری و تکنولوژی بالا و ارتباط کاربری آسان طرفدارهای زیادی به خود جذب کرده است. در این مطلب به توضیح آینه هوشمند و کمد متصل به شبکه  از شرکت سامسونگ که نمونه ای از دستگاه هایی هستند که به کمک تکنولوژی اشیا طراحی شده اند خواهیم پرداخت.

نگاهی در آینه هوشمند (هیو)

پیش از این نام آینه هوشمند را در داستان زیبای خفته شنیده بودیم اما این روزها این فناوری رنگ واقعیت به خود گرفته است. با خط تولید چراغ های هوشمندی که هیو (Hue) نام گرفته‌اند، فیلیپس به تنها بخشی که تاکنون این شرکت به آن پا نگذاشته است ورود می‌کند. Hue Adore بالاخص برای استفاده در حمامها و دستشویی‌ها طراحی شده است. سیگنیفای، که برند جدید فیلیپس در حوزه روشنایی است، تابستان گذشته این مجموعه جدید را در اروپا و آمریکا عرضه کرده است. مجموعه هیو ادور، شامل یک چراغ آینه، یک نورافکن منفرد، یک نورافکن دوبل، یک نورافکن سه‌تایی، یک نورافکن سقفی سه‌تایی، یک پنل سقفی، و یک آینه چراغدار برای کمد حمام است.

آینه هوشمند (هیو) ، فناوری جذاب خانگی این روزها

آینه هوشمند (هیو) ، فناوری جذاب خانگی این روزها

کل این مجموعه در مقابل پاشش آب مقاوم بوده و لایسنس آن برای استفاده در حمامها در اروپا و آمریکای شمالی است. قیمت این مجموعه از ۸۰ تا ۲۵۰ یورو است. رنگ نور و نیز میزان روشنایی تمام محصولات را می‌توان از طریق یک دیمر (سویچ تنظیم‌کننده شدت نور) یا از طریق اپ هیو کنترل کرد.

یک کمد متصل به شبکه از شرکت سامسونگ

“یخچال متصل به شبکه” یکی از پرکاربردترین نمونه‌های اینترنت اشیاء در فناوری خانگی است. به تازگی سامسونگ با معرفی یک وسیله خانگی متصل به اینترنت برای مراقبت از تنپوشها، روی دست این یخچال بلند شده است. Air Dresser به چهار طریق مراقب لباسهای شما است: هوادهی، بخاردهی، خشک کردن و پاکسازی. این محصول از اواخر تابستان ۲۰۱۸ و در چهار رنگ طلایی، قهوه‌ای، صورتی، و سفید و با قیمتی معادل ۱۵۰۰ یورو به بازار کره جنوبی عرضه شده است.

 

کمد متصل به شبکه

Samsung’s Air Dresser

مدیر اجرایی واحد محصولات الکترونیکی مصرفی شرکت سامسونگ الکترونیکس می‌گوید: “سامسونگ الکترونیکس به واسطه نوآوری در محصولات، حضور در خط مقدم اینترنت اشیاء، و سبک‌ زندگیِ نسل جوان آغاز هزاره سوم، پیشگام بازار بوده است. با این محصول دوران لباسهای تمیز را آغاز کرده و سبک زندگی مصرف‌کنندگان را متحول خواهیم کرد.” این کمد متصل به شبکه از فناوری‌هایی که خاستگاه‌هایی متفاوت در سامسونگ دارند بهره می‌برد: فناوری بخار که برگرفته از ماشینهای لباسشویی است، فناوری پرداخت لباسها که از یخچالها اقتباس شده است، و فیلتراسیون که از تصفیه‌کننده‌های هوا گرفته شده است.

Air dresser توانایی این را دارد که به SmartThings سامسونگ متصل شود. این دستگاه برحسب نوع پارچه تنپوش، برنامه‌های متفاوتی را برای تمیزسازی توصیه کرده و شدت جریان هوا را تغییر می‌دهد.

اَپ SmartThings همچنین زمانی که تنپوشها آماده هستند اعلانهایی ارسال می‌کند و وقتی فیلترهای هوا نیاز به تعویض دارند به صاحب دستگاه خبر می‌دهد. سامسونگ مدعی است که کمد متصل به شبکه می‌تواند در طی ۲۵ دقیقه ۹۹ درصد گرد و غبار روی لباسها را برطرف کند و تقریبا این توانایی را دارد که میکروبهایی که مصرف‌کننده‌ها در زندگی روزمره با آنها مواجه می‌شوند از میان بردارد.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.