pire mard

طراحی و ساخت اولین استندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند توسط آترینا

به گزارش BACpress ، به نقل از روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در هفته آخر مهرماه 98 برای اولین‌بار در کشور به کوشش شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا و با همکاری سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز تربیت مربی، اولین دوره آموزشی سیستم خانه‌های هوشمند بر اساس پروتکل KNX و با ساخت و بکارگیری استندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند در سطح مقدماتی در دپارتمان برق مرکز تربیت مربی برگزار شد.

ایرج نجاری، رییس گروه برق مرکز تربیت مربی با اعلام این خبر بیان داشت: «طراحی و ساخت استندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند بیش از 6 ماه زمان برده و با کمک شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا و به همت دپارتمان برق مرکز تربیت مربی کرج انجام گرفته است.» در این پروژه، مربی رضا رزوان مدال آور مسابقات ملی مهارت، به نمایندگی از شرکت آترینا در دپارتمان برق مرکز تربیت مربی مسئولیت ساخت، نصب تجهیزات، سیم کشی، تست و راه‌اندازی را بر عهده داشته است.

اشتغال و مهارت آموزی صنعت خانه هوشمند با کمک اتوماسیون ساختمان آترینا

همچنین مهندس نیک نامی، مدیرعامل شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا در خصوص این دوره بیان داشت: «آموزش سیستم خانه‌های هوشمند در سطح مقدماتی و حرفه‌ای بین‌المللی و بر اساس پروتکل KNX، به سیستم‌ها و استندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند مجهز احتیاج دارد که هزینه زیادی را به واحدهای آموزشی تحمیل می‌کند. با توجه به لزوم برگزاری این دوره‌ها در مرکز تربیت مربی در سطوح مقدماتی، پیشرفته و کاربردی، تهیه و ساختاستندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این‌رو بخش تحقیق و توسعه شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا در پروژه‌ای مبتکرانه برای اولین‌بار به شیوه جدید در دنیا، استندهای های تخصصی-آموزشی KNX را در 6 ماه به مرحله تست و بهره‌برداری کامل رساند.»

طراحی و ساخت استندهای تخصصی آموزشی خانه هوشمند در مرکز تربیت مربی

مدیرعامل شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا همچنین گفت: «با ابتکار و مشارکت شرکت اتوماسیون ساختمان آترینا و  مرکز تربیت مربی از این پس این دوره‌ها زیر نظر انجمن بین‌المللی KNX و با مجوز این سازمان و با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از تراز جهانی در این مرکز انجام خواهد شد.»

وی افزود: «برگزاری چنین دوره‌هایی به افزایش سریع اشتغال و مهارت آموزی در کشور و منطقه بر اساس استانداردهای بین‌المللی کمک زیادی خواهد کرد و در عین حال موجب توجه عمومی به صنعت خانه هوشمند در کشور خواهد شد. صنعتی که در جهان دارای ارزش بسیار بالایی است و جزو صنایع پیشرو به‌حساب می‌آید. همچنین با راه اندازی این دوره های تخصصی امکان صادرات خدمات مهندسی  و اعزام نیروی ماهر و متخصص نیز فراهم می گردد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.