بالاترین میزان بهره‌وری در برج های Asia Square سنگاپور

بالاترین میزان بهره‌وری در برج های Asia Square سنگاپور
۲۰ خرداد ۱۵:۵۹ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

KNX به حفاظت از اقلیم و تأمین راحتی، ایمنی و خدمات فنی در برج ‌های دوقلوی Asia Square کمک می‌کند.به گزارش Skyline ،BACpress سنگاپور نه تنها به‌صورت عمودی در حال رشد است بلکه تعداد آسمان‌خراش‌ها نیز در آن بیشتر می‌شود. برج ‌های دوقلو Asia Square یکی از جدیدترین این آسمان‌خراش‌هاست که در نزدیکی مرکز مالی Marina Bay واقع شده است.

در ۴۳-۴۶ طبقۀ آن ۲۸۰ اتاق لوکس هتل، ۱۹۰۰۰۰ مترمربع فضای اداری، یک طبقه مخصوص فروشگاه‌های لباس‌فروشی و یک بالکن عمومی برای رویدادهای فرهنگی قرار دارند. شرکت‌های جهانی مثل Citi Bank، Julius Bär، Bank Sarasin، Lloyds، Google، Marsh و McLennan و بسیاری شرکت‌های دیگر به این برج Asia Square نقل مکان کرده‌اند. برج‌ های I+II Asia Square در حال حاضر جزء ۱۰ برج بلندمرتبۀ این کلان‌شهر هستند.

این ساختمان‌ها مفتخر به دریافت جایزۀ Green Mark Platinum شده‌اند که عنوانی برای سازگاری با محیط‌زیست و پایدار بودن ساختمان‌ها است. یکی از اولویت‌هایی که در ساخت این ساختمان‌ها مدنظر قرار داشت تولید انرژی خورشیدی و بیودیزل و همچنین بهره‌وری در مصرف آب بود. فناوری سیستم بهره‌وری انرژی ساختمان نیز نقش مهمی را در این مورد ایفا می‌کند. شرکت Yumetronics Pte Ltd راهکارهایی را برای کنترل روشنایی، نظارت فنی و مدیریت انرژی در این ساختمان‌ها اجرا کرده است که جایزۀ International Award for Asia را برای آن‌ها به ارمغان آورده است.

مستأجران می‌توانند برنامه‌های switching منزلشان را مطابق میل خودشان کنند.

بیش از ۹۰ درصد روشنایی ساختمان توسط KNX به‌صورت کارآمد کنترل می‌شود. presence detectors، brightness sensors، timer programs و schedules کاری می‌کنند که چراغ‌ها تنها زمانی روشن شوند که به آن‌ها نیاز باشد و در طول روز نور آن‌ها کم شود و در عین حال راحتی و آسایش ساکنان هیچ تغییری نکند.

Asia Square

برج های Asia Square سنگاپور

امنیت برج های Asia Square ؛ ارمغان دیگر KNX

سطح ایمنی نیز با استفاده از اپلیکیشن‌های KNX افزایش می‌یابد. با اتصال به IBMS از سیگنال‌های حضور افراد در راه‌پله برای رصد ساختمان استفاده می‌شود. به این ترتیب هنگام وقوع آتش‌سوزی چراغ‌های راه‌پلۀ فرار و مسیرهای خروج اضطراری به‌صورت کاملاً خودکار روشن می‌شوند. می‌توان از یک اتاق کنترل مرکزی از طریق «سیستم مدیریت و کنترل روشنایی» ساخت شرکت Yumetronics بر تمام کارکردهای KNX نظارت کرد. ثبت ساعات کار لامپ‌ها و اندازه‌گیری بارهای مصرف در سریع‌تر شدن خدمات‌رسانی، کارآمدی تعمیر و نگهداری ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی تأثیر بسزایی دارد.

Visualization (ساخت ABB) این امکان را برای کاربران مهیا می‌کند که بر اساس حق دسترسی‌شان که مثلاً مطابق ساعات کاری، تملک و… به آن‌ها تعلق گرفته هرکدام بتوانند switching programs مخصوص خودشان را داشته باشند. همچنین امکان کنترل از راه دور با اینترنت نیز وجود دارد.

یکی از بهسازی‌های فنی انجام شده امکان اتصال به کنترل آسانسور با کارت‌های authorization است. با این کارت‌ها چراغ‌های طبقه‌ای که آسانسور در آن می‌ایستد نیز روشن می‌شوند.

برج

برج های Asia Square سنگاپور

از آنجا که امنیت طرح‌ریزی و انعطاف‌پذیری سیستم دو عامل کلیدی در طراحی پروژه هستند نصب تأسیسات KNX برای همۀ طرف‌های دخیل در پروژه منافعی در بر خواهد داشت. LCMS موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی و نیروی کار مالک ساختمان و مستأجرین آن می‌شود. کارکردهای کنترل با تغییر کاربری آن به‌راحتی تطبیق می‌یابند و مهمانان یا کارمندان از شرایط مطلوب روشنایی بهره‌مند می‌شوند.

برای تأمین سلایق شخصی کاربران و برای تطبیق یافتن سیستم با مواقعی که روزهای کاری به درازا کشیده می‌شوند می‌توان به سادگی کارکردهای اتاق را بصورت دستی و حتی بصورت مستقیم از رایانۀ workstation اجرا کرد. کارکردهای Prewarning مثل lights flashing از وقوع خاموشی ناگهانی در ساختمان هنگام master reset جلوگیری می‌کند. همچنین کاهش کربن که با مصرف کمتر انرژی و حذف burning time چراغ‌ها میسر می‌شود به حفاظت از اقلیم جهان کمک می‌کند.

منافعی که با اجرای KNX در این پروژه بدست می‌آید:

 • دارای قابلیت‌های چندمنظوره و تعداد زیاد اجزا
 • انعطاف‌پذیر بودن برای بهینه‌سازی و اصلاحات
 • بهره‌وری در مصرف انرژی برای روشنایی
 • بالارفتن راحتی فنی
 • اعطای حق دسترسی به مستأجران
 • نظارت فنی متمرکز
 • استفادۀ چندگانه‌ از سیگنال‌های حضور افراد در اتاق
 • تأمین امنیت از طریق اتصال با BMS
 • کمک به بهره‌وری اقتصادی و توسعۀ پایدار

بهسازی‌های فنی:

 • «سیستم مدیریت و کنترل روشنایی» (LCMS)
 • پشتیبانی از سیستم‌هایی مثل DALI یا ۱-۱۰V
 • نظارت بر چراغ‌ها و ساعات کار آنها
 • حقوق دسترسی برای مستأجران
 • اتصال با IBMS و روشنایی اضطراری
 • Prewarning در زمان وقوع master reset

شرکت‌های دخیل:

 • صاحب ساختمان: MGPA
 • مهندسان برق و Integrator سیستم KNX: Youmetronics Pte Ltd، Stanley Yeo، سنگاپور

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.