pire mard

با امکانات امنیتی هوشمند خانه خود را در برابر سارقان محفاظت کنید

زمستان‌ها، سرقت از خانه‌ها 35% افزایش پیدا می‌کند؛ در مطلب حاضر خواهیم گفت امکانات امنیتی خانه هوشمند چگونه می توانند از شما در مقابل سرقت‌ها محافظت کنند.

به گزارش BACpress؛ علیرغم افزایش نرخ سرقت، امکانات امنیتی خانه هوشمند در کنار تمام آن احتیاط‌های معمول می تواند بیش از همیشه از خانه‌تان در مقابل سارقین محافظت کند.

آیا امنیت خانه‌تان را برای زمستان کافی است؟ تحقیقات جدید Lightwave (از سازندگان محصولات خانه هوشمند) نشان می دهد که سرقت از خانه‌ها در زمستان‌ها به طور میانگین 35% افزایش می‌یابد چرا که طولانی تر شدن و تاریک‌تر شدن شب‌ها پوششی را که دزدها لازم دارند در اختیارشان می‌گذارد و شناسایی خانه‌های خالی را هم آسان‌تر می‌کند.

پس اگر این زمستان عازم تعطیلات هستید (چه برای کمی آفتاب گرفتن و چه دیدار اقوام و دوستان)، شاید بد نباشد که قدری هم به شیوه محافظت از خانه‌تان فکر کنید. مهم‌ترین توصیه ما این است که بیشترین بهره را از فناوری هوشمند ببرید. در ادامه درباره آن کارها که باید انجام دهید و آن چیزها که باید داشته باشید نکاتی را خاطرنشان خواهیم کرد.

  1. از قفل بودن همه پنجره‌ها و درها اطمینان حاصل کنید

این توصیه شاید زیادی بدیهی باشد اما تعجب می‌کنید اگر بدانید که این موضوع چقدر فراموش می‌شود.

فرقی ندارد که پنجره چقدر کوچک است یا اینکه داخل خانه هستید یا بیرون آن، باید هم قفل‌ها را قفل کنید و هم گیره ها را ببندید، در غیر این صورت فرصتی برای ورود متجاوزین فراهم می‌شود. هیچوقت تصور نکنید که پنجره‌تان آنقدر کوچک است که کسی از آن وارد نمی‌شود یا اینکه حضورتان در خانه مانع از ورود افراد خواهد شد. دزدی که مصمم باشد بالاخره راهی خواهد یافت.

  1. دارایی‌های باارزش را دور از دید نگه دارید

یک اقدام بدیهی دیگر که (بسیاری از) ما فراموش می‌کنیم. فوق‌العاده مهم است که اموال باارزش را دور از دید نگه داریم یا قفل بهشان بزنیم. منظور فقط این نیست که مطمئن شویم مستقیما جلوی پنجره نیستند، بلکه کلا باید دور از دید نگهشان داریم. دزدها مترصد فرصت هستند و اگر دنبال سویچ ماشین باشند مستقیم سراغ میز داخل هال می‌روند.

  1. امنیتی
    امنیت خانه هوشمند

    با استفاده از روشنایی هوشمند وانمود کنید که در خانه هستید

اینجا است که فناوری هوشمند واقعا به کار می‌آید. لامپ‌های هوشمند را جایگزین لامپ‌های معمولی کنید یا سیستم روشنایی کنونی‌تان را به یک پریز هوشمند وصل کنید. به این ترتیب می‌‌توانید از هرجایی و فقط با سینک کردن دستگاه هوشمندتان با تلفن همراه هوشمندتان، زمان خاموش و روش چراغ‌ها را کنترل کنید.

حوصله‌تان نمی‌شود که وقتی در تعطیلات هستید چراغ‌ها را از راه دور خاموش و روشن کنید؟ مشکلی نیست، بسیاری دستگاه‌ها می‌توانند یک برنامه زمان‌بندی روشنایی را اجرا کنند.

  1. کرکره‌های هوشمند نصب کنید، اگر که می‌خواهید سنگ تمام بگذارید

Ikea مجموعه‌ای از کرکره‌های هوشمند ارزان قیمت به بازار عرضه می‌کند.

با کرکره‌های هوشمند هم، درست مثل چراغ‌های هوشمند، می‌توان این تصور را القاء کرد که کسی در خانه حضور دارد. ضمن اینکه اینجا هم می توانید برنامه زمان‌بندی برای کرکره تنظیم کنید.

  1. مبلغی را صرف سرمایه‌گذاری در دوربین امنیتی هوشمند کنید

خرید یک دوربین امنیتی هوشمند باکیفیت – یا آیفون تصویری – یک راه عالی دیگر برای ارتقاء چیدمان امنیتی خانه‌تان است. در صورت لزوم می توانید فیلمی که گرفته شده است را در اختیار پلیس بگذارید، اما از این که بگذریم در بسیاری مواقع صرف حضور این دوربین‌ها خاصیت بازدارندگی دارد.

درستی این نظریه آنچنان به اثبات رسیده است که در سراسر کشور بسیاری از نیروهای پلیس به منظور کاهش نرخ سرقت، آیفون‌های ویدئویی رایگان در اختیار ساکنین می‌گذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.