بررسی تحولات IoT در کنفرانس اینترنت اشیاء

بررسی تحولات IoT در کنفرانس اینترنت اشیاء
۳۰ خرداد ۰۷:۳۸ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۹۶ برگزار شد. بررسی آخرین روندها و تحولات خدمات مبتنی بر IoT در جهان و ایران، تبیین چالش­های پیش‌رو و نیز طرح و بررسی راهکارهای کاربردی برای رفع این چالش‌ها، از جمله اهداف برپایی این گردهمایی بود.

در این گردهمایی درباره موضوعاتی مانند ضرورت سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌های اینترنت اشیاء، تأثیر تحول دیجیتالی در صنایع از راه توسعه خدمات مبتنی بر IoT و تجزیه و تحلیل تحولات حوزه تنظیم مقررات (Regulation) بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از مهمانان مراسم افتتاحیه این کنفرانس بود،‌ در سخنانی چنین گفت: سه ضلعی «اینترنت اشیاء»، «هوش مصنوعی» و «کلان‌داده‌‌ها» در حال شکل‌دادن به یک تحول بزرگ در دنیا با عنوان اقتصاد دیجیتالی‌اند که نتیجه آن انقلاب صنعتی چهارم است.

وی همچنین گفت: در چنین نشست‌هایی، شرکت‌ها می‌توانند با مرور وضعیت خود بفهمند در بخش تحولات دیجیتال در چه جایگاهی به نسبت رقبا قرار دارند و برگزاری نمایشگاه‌‌ها و همایش‌ها در حوزه تحولات دیجیتال همانند اینترنت اشیاء کمک خوبی به فعالان این عرصه برای شناسایی ظرفیت‌های داخلی است. همچنین به‌لطف توسعه فراگیر نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل، بستر برای انتقال اطلاعات و توسعه در حوزه تحولات دیجیتال فراهم شده است.

  Article "tagged" as:
  Categories:

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.