بررسی جایگاه پایتخت در تهران؛ همایش تهران هوشمند

بررسی جایگاه پایتخت در تهران؛ همایش تهران هوشمند
۳۰ خرداد ۰۷:۴۴ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با هدف حمایت از شکل‌گیری زیست‌بوم استارتاپ‌های نوآور در شهر تهران، هم‌زمان با همایش تهران هوشمند، نمایشگاه و مسابقه استارتاپ‌های حوزه هوشمندسازی شهری را در تاریخ ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار کرد.

امیر بیات ‌ترک، دبیر اجرائی همایش تهران هوشمند در این باره چنین توضیح داده است: در این رویداد دوروزه، میزگردهای تخصصی با حضور بازیگران اصلی شهر هوشمند در کشور برگزار شد. همچنین برپایی کارگاه‌های ارائه محصول و معرفی خدمات و نمایشگاه جانبی با حضور شرکت‌های ذیربط از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

وی درباره اهمیت همایش تهران هوشمند و اهداف آن چنین گفت: در سال‌های اخیر کارهای گوناگونی در سراسر کشور و شهر تهران حول موضوع شهر هوشمند انجام شده است که به‌نظر می‌رسد، برخلاف توفیقاتی که داشته‌اند، تا رساندن تهران به شهری با استانداردهای هوشمند فاصلهٔ زیادی دارند و کارهای نکرده و ناتمام زیادی وجود دارد. این که تهران، بزرگ‌ترین کلان‌شهر و پایتخت کشور، چه جایگاهی در موقعیت شهر نمونه هوشمند دارد و زیرساخت‌هایش چیست؟ این که کدام یک از پازل‌های شهر هوشمند در این کلان‌شهر تعریف و اجرا شده و کدام‌یک مغفول مانده است؟ و این که مسئول هر بخش و متولی کل این موضوع چه کسی است و سؤالات دیگری در این زمینه از اهدافی بود  که در اجرای اولین همایش تهران هوشمند به‌دنبال آن بودیم.

دبیر اجرائی همایش تهران هوشمند گفت: سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در دوره جدید بنا دارد در این رویداد به مواردی مانند بررسی جایگاه تهران هوشمند در برنامه پنج‌سالهٔ سوم شهر تهران، گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در هوشمندی شهر تهران، معرفی برنامه‌ها و طرح‌های پیش‌رو برای هوشمندسازی تهران در دوره جدید، تبیین موضوع شهر هوشمند از منظر داخلی و بررسی نمونه‌های موفق شهر هوشمند در دنیای واقعی اطراف ما بپردازد.

  Article "tagged" as:
  Categories:

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.