بلاک چین در صنعت کشاورزی

بلاک چین در صنعت کشاورزی
۱۰ مهر ۰۹:۵۷ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

یک شرکت آلمانی با بازوی پرداخت‌های مالی علی‌بابا برای ایجاد یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین اختصاصی برای صنعت کشاورزی قرارداد همکاری امضا کردند.

به گزارش BACpress و به نقل از آی ار بلاکچین ، هدف اصلی از توسعه این بلاک چین نظارت بر محصولات کشاورزی است. به‌علاوه انتظار می‌رود محصول نهایی به کارایی، کیفیت محصولات کشاورزی، دیجیتال‌سازی زراعت و بهبود نظام درآمد کشاورزان کمک کند.

انت فایننشیال (Ant Financial) بازوی پرداخت علی‌بابا که دارای یک دپارتمان بلاک چین است با شرکت آلمانی کراپ ساینس (Crop Science) که تلاش می‌کند فرایندهای کشاورزی را دیجیتال کند دو طرف توسعه دهنده این محصول هستند.

بهبود زنجیره غذا با بلاک چین

«جیاف جیانگ»، معاون انت فایننشیال دراین‌باره می‌گوید: «ما با کمک شرکت آلمانی حوزه‌های جدیدی در کشاورزی را دنبال می‌کنیم که منجر به بهبود شفافیت و آمادگی در زنجیره تأمین می‌شود. از همین رو مصرف کنندگان، کشاورزان و جوامع مرتبط این ارزش جدید را حس خواهند کرد.»

در طی یک سال گذشته کاربردهای فناوری بلاک چین در بخش کشاورزی و مخصوصاً تولید محصولات خوراکی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

بهبود زنجیره غذا با بلاک چین

بهبود زنجیره غذا با بلاکچین

یک استارتاپ فعال در حوزه کشاورزی با نام گرین چین (GreenChain) می‌خواهد با استفاده از پلتفرم بلاک چین خود یک شبکه ذی‌نفعان محلی صنعت قهوه در هندوراس را یکپارچه کند. این ابتکار به تسهیل فرایندهای مختلف در زنجیره تأمین قهوه کمک می‌کند.

چندی پیش هم شرکت اوراکل اعلام کرد تصمیم دارد یک راهکار مبتنی بر بلاک چین را توسعه دهد که به ردیابی عسل در زنجیره تأمین این محصول یاری می‌رساند.

گفتنی است در این طرح از سنسورهای اینترنت اشیا برای جمع آوری داده‌ها از راه دور استفاده می‌شود که بعداً وارد Oracle’s Cloud خواهد شد. این پلتفرم آزمایش‌های مختلفی را با استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند هوش مصنوعی انجام می‌دهد تا درباره ماهیت روابط زنبورها در زیستگاه‌های خود، اطلاعاتی را ارائه دهد.

منبع: آی ار بلاکچین

  Article "tagged" as:
  Categories:
IoT

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.