افتتاح همایش تهران چهاردهه معماری و طرح های شهری

افتتاح همایش تهران چهاردهه معماری و طرح های شهری
۰۸ اسفند ۱۹:۴۰ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

همایش تهران چهاردهه معماری و طرح های شهری که به ابتکار کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران امروز (چهارشنبه ۸ اسفندماه ۹۷) در فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود.

به گزارش bacpress ، به نقل از ستاد خبری همایش تهران، در روز نخست این همایش، دو نشست “تهران و مردم” و “تهران و مدیریت شهری” برگزار می‌شود. نشست اول، از ساعت ۱۴ الی ۱۶:۴۵،  با عنوان “تهران و مردم” به بررسی فضاهای شهری و طرح های توسعه شهری در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب می‌پردازد. دبیری این نشست را مهندس مروارید قاسمی اصفهانی بر عهده دارد و سخنران آغازین نشست، فرزانه صادق مالواجرد، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است. این نشست با حضور و سخنرانی جمعی از مدیران، متخصصان و کارشناسان حوزه های شهری، از جمله؛ گیتی اعتماد، اسکندر مختاری، حسین ایمانی جاجرمی، فرهاد احمدی، حمیده امکچی، مسعود تارانتاش برگزار خواهد شد.

تهران چهاردهه معماری و طرح های شهری

تهران چهار دهه معماری و طرح های شهری

تهران چهار دهه معماری و طرح های شهری

در نشست دوم با عنوان “تهران و مدیریت شهری”، که از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد، سیر تحول رویکردهای مدیریت شهری نسبت به معماری و فضاهای شهری مورد بررسی قرار می‌گیرد. دبیری نشست تهران و مدیریت شهری را دکتر امیرحسین پورچوهری عضو کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران بر عهده دارد و سخنران آغازین نشست، مهندس جمالی نژاد (معاون عمرانی وزیر کشور) خواهد بود. مهندس مهدی چمران (رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران)، امیر فرجامی (دبیر اسبق شورای عالی شهرسازی و معماری ایران)، سهراب مشهودی (دبیر گروه شهرسازی جامعه مهندسان مشاور)، شادی عزیزی، سیدجواد میرحسینی، آزاده شاهچراغی در نشست تهران و مدیریت شهری به ایراد سخنرانی می پردازند.

دومین روز همایش، پنج شنبه ۹ اسفند با سخنرانی دکتر علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی آغاز می شود و پس از برگزاری دو نشست “تهران و معماری” و “تهران و آینده” با حضور جمعی از متخصصین برجسته حوزه شهری، با سخنرانی علی اعطا رییس همایش، مرتضی الویری رییس شورای اسلامی استان ها و پیروز حناچی شهردار تهران خاتمه میابد.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.