۶ تکنولوژی برتر گردشگری که آینده این صنعت را تغییر می‌دهد

۶ تکنولوژی برتر گردشگری که آینده این صنعت را تغییر می‌دهد
۱۹ آبان ۱۳:۱۷ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

ظهور تکنولوژی باعث تغییر صنعت گردشگری شده و ارتباط میان شرکت‌های گردشگری با مشتریان را خلاقانه‌تر و سریع‌تر کرده است. براساس گزارش گلوبال دیتا، با استفاده از فناوری‌های مختلف می‌توان به بهبود و بهره‌وری بیش‌تر رسید و در نتیجه نیازها و انتظارات مشتریان بهتر برآورده خواهد شد. گزارش این شرکت نشان می‌دهد که روند رو‌به‌رشد تکنولوژی برتر گردشگری باعث شده که در هر مرحله سفر از برنامه‌ریزی تا اجرای تور، شرکت‌ها قادر به ارتباط و تعامل با مشتریان خود هستند.

به گزارش bacpress به نقل از دنیای اقتصاد، النا موگوش، تحلیلگر بخش گردشگری دیجیتال در گلوبال دیتا، معتقد است که هنوز هم تعاملات معنادار در سفر میان انسان‌ها متمرکز است. با این وجود، شرکت‌های گردشگری برای رسیدن به موفقیت، نیازمند ایجاد تعامل بین نوآوری‌های تکنولوژی و فاکتورهای انسانی هستند. هنگام سرمایه‌گذاری در فناوری باید در پس ذهن کمپانی‌های گردشگری بهبود تجربه مشتریان قرار داشته باشد. در این مقاله ۶ روند مراقبت تکنولوژیکی صنعت گردشگری را در سال ۲۰۱۸ بررسی می‌کنیم.

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (AR & VR)

AR & VR از تکنولوژی برتر گردشگری

AR & VR از تکنولوژی برتر گردشگری

محبوبیت AR و VR در چند سال گذشته میان شرکت‌های گردشگری به‌صورت تصاعدی در حال افزایش بوده و همچنان رو به رشد است. از این تکنولوژی برتر گردشگری برای بازاریابی محتوا یا افزایش تجربه مشتریان استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال در هواپیماها از فناوری VR برای نشان دادن کابین هواپیما به مسافران به منظور افزایش فروش بلیت یا فروش خدمات جانبی استفاده می‌شود.

 هوش مصنوعی(AI) ، تکنولوژی برتر گردشگری

به عقیده بسیاری از متخصصان انقلاب بعدی تکنولوژی در حوزه AI خواهد بود

به عقیده بسیاری از متخصصان انقلاب بعدی تکنولوژی در حوزه AI خواهد بود

هوش مصنوعی در بسیاری از فناوری‌های نوظهور مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواردی که از هوش مصنوعی استفاده می‌شود را به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند؛ یادگیری ماشینی، ChatBots یا TravelBots و روبات‌ها. عملیات‌هایی که به‌طور مداوم نیاز به مداخله انسانی دارد و در نتیجه زمان زیادی صرف یادگیری مهارت آنها می‌شد، امروزه هوش مصنوعی آنها را به‌صورت اتوماتیک انجام می‌دهد؛ امری که منجر به سرعت بخشیدن و بهبود کیفیت و عملکرد کارها می‌شود و نهایتا کاهش هزینه‌ها را درپی دارد.

 اینترنت اشیا (IOT) ، به اشیا دستور بدهید

IoT قدرت کنترل اشیا را در اختیارتان می‌گذارد

IoT قدرت کنترل اشیا را در اختیارتان می‌گذارد

اینترنت اشیا توانایی و قابلیت بالایی در جهت شکل دادن به آینده تکنولوژی برتر گردشگری دارد که این مساله را شرکت‌های گردشگری درک کرده‌اند. مثال مرتبط با این موضوع مربوط به گم شدن چمدان‌ها در فرودگاه‌ها است. برای مثال، شرکت لوفت‌هانزا با استفاده از اینترنت اشیا باعث کاهش استرس و اضطراب مسافران خود شده است. این شرکت از طریق اپلیکیشن لوفتانزا در بخش کارت پرواز مسافران لینک‌هایی قرار داده که مسافران قادر به ردیابی چمدان‌های خود هستند.

 تکنولوژی صدا ، فرمان‌های صوتی

یک نمونه از این تکنولوژی alexa است

یک نمونه از این تکنولوژی alexa است

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال که منجر به پیشرفت بخش تکنولوژی برتر گردشگری می‌شود، استفاده از دستورات صوتی برای جست‌وجو به جای تایپ کردن است. هتل‌های زیادی در حال شروع به کار آزمایشی با این گونه دستگاه‌ها هستند. از جمله این هتل‌ها می‌توان از هتل‌های کیمپتون الکسیس، وستین بوفالو، دابلیو آستین ماریوت و…. نام برد.

 اتصال Wi-Fi، همیشه روی خط اینترنت

wifi

wifi

در طول سفر، مردم تمایل دارند که با دوستان خود در ارتباط باشند یا برای دریافت ایده‌های جدید، پیدا کردن مقاصد گردشگری خاص، یافتن رستوران‌های محلی یا اشتراک‌گذاری تجربیات خود با دیگران در رسانه‌های اجتماعی به اینترنت متصل شوند. در نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش خدمات شبکه به شرکت‌های گردشگری کمک می‌کند تا تجربیات بیشتر، متمرکزتر و شخصی‌تری را برای مشتریان خود به وجود آورند. در نتیجه بهره‌وری عملیاتی، تصمیم‌گیری‌های واقعی، محافظت فیزیکی (از طریق دوربین مدار بسته) و امنیت سایبری همراه با حفظ حریم خصوصی را به همراه خواهد داشت.

 ابزارهای پوشیدنی ، تجهیزات همراه

یک نمونه از تکنولوژی پوشیدنی از شرکت والت دیزنی

یک نمونه از تکنولوژی پوشیدنی از شرکت والت دیزنی

به رغم شروعی سخت، شرکت‌های گردشگری به تدریج از این نوع تجهیزات برای تجربه شخصی و یکپارچه مشتریان خود استفاده کرده‌اند. به‌عنوان مثال شرکت والت دیزنی از یک ابزار قابل حمل، قابل تنظیم که مجهز به RFID است در پارک‌های خود برای کاهش زمان انتظار مشتریان استفاده کرده است. این تجهیزات مکان و محل فعالیت مشتریان را پیگیری و رصد می‌کنند.

  Article "tagged" as:
  Categories:

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.