pire mard

جایگاه اینترنت اشیا تا سال 1400 در ایران

به گزارش BACpress؛ محمد قیصری رئیس مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره آینده اینترنت اشیاء در ایران گفت: می‌توان تا چند سال آینده این ادعا را داشت که IOT به دلیل میزان ارتباطی که توانسته با سازمان‌ها و نهادها داشته باشد، می‌تواند بیش از صد پروژه را در کشور شامل شود.

وی افزود: این موضوع تا سال ۱۴۰۰ نیز تحقق پیدا می‌کند و حتی شاید بیشتر از صد پروژه در زمینه اینترنت هوشمند را خواهیم داشت.

اینترنت اشیا
محمد قیصری رئیس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء

همکاری با شهرداری و سازمان تأمین اجتماعی در زمینه اینترنت اشیا

رئیس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء تاکید کرد: خوشبختانه نهادهای مختلف مانند شهرداری تهران گام‌های مهمی در زمینه ارتباط اشیاء با فعالیت این سازمان برداشته است و با توجه به نقاط قوتی که اینترنت اشیا دارد می‌توان از آن در حوزه مدیریت پسماند هوشمند استفاده کرد.

قیصری در پایان خاطرنشان کرد: همچنین سازمان تامین اجتماعی نیز متقاضی این است که IOT را در فعالیت بیمارستان‌ها به منظور کیفی سازی دخیل کند.

لازم به ذکر است، اینترنت اشیاء یکی از علومی است که توانسته در زمینه‌های مختلف زندگی افراد تاثیر مثبت داشته باشد و کیفیت و بهره وری را بالا ببرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. […] قدرتمندی را تصور کنید که کار انجام تحلیل‌های پیچیده اینترنت اشیاء را بر روی هزاران نقطه‌ی گردآوری داده‌های شخصی به […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.