حمله ۳ میلیارد یورو‌ای آلمان به هوش مصنوعی

حمله ۳ میلیارد یورو‌ای آلمان به هوش مصنوعی
۰۲ دی ۱۷:۳۵ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد که این کشور ۳ میلیارد یورو برای پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی (AI) هزینه خواهد کرد. دولت فدرال آلمان این ابتکار جدید را با این هدف اعلام کرده که در آینده نه چندان دور آلمان را رهبر جهان در زمینه هوش مصنوعی کند.

به گزارش bacpress به نقل از JDSUPRA ، آلمان در حوزه هوش مصنوعی به‌دنبال پیشی گرفتن از ژاپن، چین و کره جنوبی است. این برنامه که از ابتدای سال ۲۰۱۷ به تصویب رسیده است، راهکارهای بلندپروازانه‌ای را برای اجرا در سطح بین‌المللی به‌کار گرفته است. این طرح که «AI Made in Germany» یا «هوش مصنوعی ساخت آلمان» نامیده می‌شود، آخرین حلقه در نبرد برتری جهانی در عرصه هوش مصنوعی و اتوماسیون خواهد بود که تغییر مکان کار و بازار کار را به‌دنبال خواهد داشت و جغرافیای اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هوش مصنوعی ساخت چه تفاوتی با نمونه‌های جهانی خواهد داشت؟

دولت آلمان به‌دنبال ابرقدرت هوش مصنوعی در جهان

دولت آلمان به‌دنبال ابرقدرت هوش مصنوعی در جهان

هوش مصنوعی ساخت آلمان بر اساس ابتکار استراتژیک «Industrie 4.0» در آلمان است که بیش‌تر به روباتیک و «تولید هوشمند» متمرکز بود. ابتکار جدید آلمان تمرکز جدی به سمت بخش پیش‌رونده AI و گسترش آن و در عین‌حال گسترش دامنه آن به صنایع غیر از تولیدی است. بر اساس این طرح، دولت فدرال آلمان طی هفت سال آینده بیش از ۳ میلیارد یورو (۳٫۹۳ میلیارد دلار) صرف خواهد کرد تا این طرح بلندپروازانه را محقق کند.

AI آلمان را به کجا خواهد برد؟

نمونه‌ای از ربات‌های غیر صنعتی آلمانی

نمونه‌ای از ربات‌های غیر صنعتی آلمانی

این حرکت برای کمک به موقعیت آلمان به‌عنوان یک رهبر طراحی شده است. پیتر آلتمایر، وزیر امور اقتصادی و انرژی فدرال آلمان، در این باره گفت: «هوش مصنوعی بیش از هر نوآوری بنیادی دیگر که از زمان تولید موتور بخار حاصل شده، تحول ایجاد خواهد داشت». آلمان با درک موقعیت هوش مصنوعی و با وجود موضع خود به‌عنوان رهبر بزرگ‌ترین بازار مشترک جهانی، دست به این اقدام زده است، زیرا رهبران آن اعتقاد دارند در گذشته از همتایان خود در چین و دره سیلیکون آمریکا در آخرین موج نوآوری فناوری عقب افتاده‌اند. هلگ براون، رئیس دفتر آنگلا مرکل، پیش‌تر درباره این عقب افتادگی در حوزه AI گفته بود: «وقتی چین می‌خواهد قدرت اصلی AI باشد و بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در این زمینه هنوز توسط شرکت‌های آمریکایی صورت می‌گیرد، ضرورت مسئله کاملا مشخص است.»

حمله نهایی آلمان تا ۶ میلیارد یورو خواهد بود

پیش‌بینی شده بخش خصوصی آلمان 3 میلیارد در هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد

پیش‌بینی شده بخش خصوصی آلمان ۳ میلیارد در هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد

دولت آلمان ۳ میلیارد یورو را در این برنامه اختصاص خواهد داد و تا سال ۲۰۲۵ آن را به‌طور کامل اجرایی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود اگر بخش خصوصی آلمان در این برنامه شرکت کند، عدد نهایی کل سرمایه‌گذاری به ۶ میلیارد یورو هم برسد. انتظار می‌رود این مبلغ به‌طور عمده برای تحقیق هوش مصنوعی اختصاص داده شود. از برای جلوگیری از «فرار مغزها» در حوزه هوش مصنوعی که مانع تلاش‌های آلمان برای رقابت با چین و دره سیلیکون آمریکا شده است. علاوه بر این طرح زیر هم اجرا خواهد شد:

  • سرعت بخشیدن به انتقال نتایج تحقیقات به صنعت
  • قرار دادن زیرساخت داده‌ها به‌عنوان یک پایگاه مرکزی برای برنامه‌های کاربردی جدید AI
  • افزایش دسترسی به کارشناسان و متخصصان
  • تغییر ساختار در کسب و کار، بازار کار و درون حکومت
  • ایجاد محیطی برای استفاده اخلاقی از AI
  • گسترش همکاری با اروپا و کشورهای جهان در زمینه AI
  • استفاده از AI برای ایجاد زمینه‌های زندگی و کار ایمن‌تر، کارآمدتر و پایدار‌تر
  • تقویت یک گفتگو در سراسر جامعه درباره فرصت‌ها و تاثیرات AI

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.