pire mard

خانه هوشمند چطور به مقابله با تغییرات آب و هوایی می‌رود؟

این اینفوگرافی نشان می دهد چگونه خانه هوشمند به مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک می‌کنند. شاید کمی از دور از ذهن باشد که خانه هوشمند پیشقدم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شود، اما فراموش نکنید که خانه هوشمند آینده فراتر از یک ابزار ساده الکترونیکی-فرمانی، برای زندگی ایده آل انسانی، کاهش انرژی و استفاده از سوخت های فسیلی طراحی خواهد شد؛ انقلابی در طراحی خانه هوشمند که دیر زمانی‌ست در این صنعت سر از خاک برآورده است. با bacpress همراه شوید.

خانه هوشمند آینده در مقابل تغییرات آب و هوایی

اینفوگرافی خانه هوشمند
اینفوگرافی خانه هوشمند

در ادامه بخش های مختلف خانه هوشمند اینفوگرافی در زیر آمده است:

1_ پمپ‌های حرارتی به این منظور نصب شده‌اند که گرمای طبیعی هوای بیرون استخراج کنند و برای گرم کردن خانه هوشمند و آب آن مورد استفاده قرار دهند.

2_ پنل‌های خورشیدی، بی آنکه باعث آلودگی محیط زیستی شوند، بخش زیادی از نیازهای انرژی خانه هوشمند را تامین می‌کنند.

3_  یک یخچال هوشمند نصب شده که به شکل دینامیک به استفاده وسیع‌تر انرژی در شبکه برق ملی واکنش می‌دهد. این یخچال در واکنش به تقاضای انرژی بیش‌تر خودش را خاموش و روشن می‌کند تا با سالم نگاه داشتن غذا، از مصرف انرژی بکاهد. دوربین‌های نصب شده درون آن هم به ساکنان خانه امکان می‌دهد تا بدون باز کردن در یخچال و خارج شدن هوای سرد درون آن، محتویات آن را وارسی کنند.

4_ خانه دارای یک لباس‌خشک‌کن هوشمند است که از یک پمپ حرارتی برای تولید هوای داغ استفاده می‌کند. روش کار آن به طوری‌ست که در مقایسه با لباس‌خشک‌کن‌های متعارف، مصرف انرژی را به میزان 60 درصد کاهش می‌دهد.

5_ پنجره‌های پیشرفته، برای تنظیم کردن سایه‌اندازی بر اساس دما و ساعت روز، از سنسورهایی استفاده می‌کنند و به این ترتیب با به خدمت‌ گرفتن و همچنین تعدیل کردن حرارت حاصل از آفتاب، در انرژی صرفه‌جویی می‌کنند.

6_ سیستم روشنایی خانه بر اساس کاربری، به‌طور خودکار، روشنایی الکتریکی را بر اساس میزان نور طبیعی اتاق کاهش داده و زمانی که از اتاق استفاده نمی‌شود، چراغ‌ها را خاموش می‌کند.

7_ باتری ترکیبی، در زمان وجود مازاد انرژی، انرژی حاصل از پنل‌های خورشیدی را ذخیره‌سازی می‌کند تا به هنگام کمبود انرژی، آن را تخلیه الکتریکی کند و به این ترتیب در تمام طول روز، یک نیروی برق با ثبات و قابل‌اتکاء برای ساکنان داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs