pire mard

خطر جدی باج افزار MalLocker.B برای کاربران موبایل

خطر جدی باج افزار MalLocker.B برای سیستم عامل اندروید

به گزارش خبرگزاری مهر  باج‌افزار  MalLocker.B  که به تازگی کشف شده است ، از مکانیزم‌های مربوط به اعلان تماس ورودیم و دکمه «صفحه اصلی» در دستگاه‌های کاربران سوء استفاده می‌کند.

باج افزار

نحوه عملکرد باج افزار

این باج‌افزار درون برنامه‌های اندرویدی که در فروم‌های دانلود و سایت‌های شخص ثالث موجود هستند ، مخفی می‌شود.

مانند اکثر باج‌افزارهای اندرویدی ، باج‌افزار  MalLocker.B نیز در حقیقت فایل‌های قربانی را رمزگذاری نمی‌کند ، بلکه تنها از دسترسی به سایر بخش‌های گوشی جلوگیری می‌کند.

سوء استفاده از پنجره سیستم هشدار یا غیرفعال کردن عملکردهایی که با دکمه های فیزیکی تلفن ارتباط برقرار می کنند ، تکنیک های گذشته این باج افزار محسوب می شود.

پس از نصب ، این باج‌افزار صفحه گوشی را تحت کنترل گرفته و مانع از بستن صفحه نمایش شده و  از کاربر درخواست باج می کند.

پیام  درخواست باج MalLocker.B به گونه‌ای طراحی شده است که مانند پیامی از طرف پلیس محلی به کاربران می گوید که مرتکب جرمی شده اند و باید جریمه ای را پرداخت کنند.

باج افزارهایی که به عنوان جریمه های جعلی پلیس مطرح می شوند ، بیش از نیم دهه است که محبوب‌ترین نوع باج افزارهای اندرویدی هستند.

باج‌افزار MalLocker.B مجموعه متنوعی از این تکنیک‌ها را به همراه دارد. باج افزار برای نشان دادن پیام باج خود از مکانیزم دو بخشی استفاده می کند.

باج افزار یاد شده ابتدا ، از اعلان تماس سوء استفاده می کند و MalLocker.B از آن برای نشان دادن پنجره‌ای استفاده می کند که کل صفحه را با جزئیات تماس ورودی پوشش می دهد.

باج‌افزار MalLocker.B  همچنین از تابع onUserLeaveHint سوءاستفاده می کند. این تابع زمانی فراخوانی می شود که کاربران بخواهند برنامه ای را به پس زمینه هدایت کنند و برنامه جدیدی را مشاهده کنند و هنگام فشار دادن دکمه هایی مانند Home یا Recents باعث فعال

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs