pire mard

دستاورد شبکه هوشمند برق ،صرفه‌جویی و بهره‌وری بالا

شبکه هوشمند برق بهترین راه کاهش هزینه ها

با گذشت زمان و افزایش روبه جلو جمعیت شبکه های هوشمند در کاهش هزینه ها تاثیر بسیار زیادی گذاشته است، علاوه بر آن بوسیله این شبکه ها کشورها می توانند از شر قطع و وصل برق رهایی پیدا کنند.به گزارش BACpress، شبکه هوشمند به معنی شبکه ای است که درآن تمامی افراد چه تولید کننده و چه مصرف کننده به شکل بهینه، می تواند با تلفات پایین و کارایی بالا از شبکه هوشمند استفاده کنند. به همین دلیل کشورهای خیلی زیادی در سرتاسر جهان به سمت مدرنیزه کردن شبکه هوشمند برق خود به منظور کاهش هزینه ها، خطرات ناشی از گازهای گلخانه ای و جایگزین کردن انرژی سبز به جای سوخت های فسیلی هستند. استفاده از شبکه هوشمند برق به چه معناست؟

شبکه هوشمند به معنی یک ارتباط دو طرفه از طرف تولید کنندگان به سمت مصرف کنندگان بوسیله فناوری دیجیتال است که در آن از اینترنت اشیا به بهترین شکل ممکن استفاده شده است.

به زبان ساده تر در شبکه هوشمند برق ازتعدادی خطوط و ترانسفورماتور برای انتقال و تقسیم برق بوسیله فناوری دیجیتال استفاده می شود که در آن افراد اطلاع پیدا می کنند که در نقاط مختلف یک کشور چه نقاطی به برق نیاز دارند و براساس نیاز آنها برق به نقاط مختلف فرستاده می شود. هم اکنون اپلیکشن های خیلی زیادی به منظور کاهش زمان و هزینه ناشی از رساندن اطلاعات بوسیله اینترنت اشیا وجود دارد. در واقع از اینترنت اشیا به منظور ایجاد ارتباط مناسب بین اجزای شبکه استفاده می شود.

شبکه هوشمند برق
شبکه هوشمند برق

مزایا شبکه هوشمند برق

شبکه های هوشمند برق مزایای زیادی دارند و تاثیرات بسیار مهمی در ساخت شهرهوشمند دارد، همچنین برای تمامی طرف های درگیر در شبکه مزیت های زیادی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مدیریت و کنترل مصرف برق

به گونه ای که شما می‌توانید مدیریت هوشمندانه ای برروی مصرف برق خود داشته باشید دراین صورت می‌توانید در ساعات اوج مصرف برق که هزینه استفاده از برق زیاد است هزینه های خود را کاهش دهید.

تاثیر مثبت در محیط زیست

استفاده از شبکه برق باعث می شود که به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود چراکه با استفاده بیشتر از انرژی های تجدید پذیر و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی باعث می شود که کربن دی اکسید کمتری وارد محیط زیست شود و افراد در محیط سالم تری زندگی کنند.

مدیریت شبکه هوشمند

استفاده از شبکه های هوشمند برای مدیران و کارکنان شرکت برق باعث تصمیم گیری بهتر در زمینه مدیریت و انتقال برق در نقاط مختلف شهر می شود.

این شبکه ها در هنگام قطع برق چگونه عمل می کند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در بانک یا اداره ای کار داشته باشید و به علت قطع ناگهانی برق نتوانید کارتان را انجام دهید، بنابراین قطع برق در هرموردی می تواند خرابی ها و مشکلاتی را برای افراد بوجود بیاورد اما امروزه با استفاده از این شبکه ها به دلیل ویژگی قطع و وصل دوطرفه می تواند، توقف ها و اثرات ناشی از آن را به حداقل برساند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.