یک روبات خانگی باشخصیت برای خانه‌های هوشمند

یک روبات خانگی باشخصیت برای خانه‌های هوشمند
۱۴ خرداد ۱۲:۰۰ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

به گزارش BACpress ،روباتهای خانگی تا به امروز کم و بیش کسل‌کننده بوده‌اند، جز وظیفه‌ای که داشتند (تمیز کردن کف یا نواختن موسیقی) کاری نمی‌کردند. هرگز نمیتوانستیم همخانه حسابشان کنیم. اما به تازگی شرکت آنکی که در زمینه روباتهای خانگی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند “وکتور” را معرفی کرده است، یک روبات خانگی که “شخصیت” دارد.

قابلیت های روبات خانگی ؛ وکتور

یک پردازشگر Gualcomm APQ8009 این امکان را به آن داده است که باهوش، خودمانی و مستقل باشد. دوربین آن که یک زاویه دید ۱۲۰ درجه را پوشش می‌دهد باعث شده که بتواند جهان را ببیند و چهره‌ها را تشخیص دهد. آرایه‌ای شامل چهار میکروفن به آن امکان می‌دهد که حرفهای هر یک از افراد حاضر در اتاق را شنیده و بفهمد.

روبات خانگی

روبات خانگی وکتور

فقط برای راه‌اندازی اولیه روبات به گوشی هوشمند نیاز است و پس از آن لزومی ندارد که به گوشی هوشمند وصل شود.وکتور می‌تواند انیمیشن‌های متفاوتی را بر روی یک صفحه نمایش رنگی IPS نشان دهد و طوری به محیطش واکنش نشان دهد که معنادار و حاکی از شخصیت باشد.

حتی به لطف یک حسگر لمسی خازنی که در پشت آن تعبیه شده است می‌تواند به تماس لمسی از طرف آدمها واکنش نشان دهد. بازی‌هایی مثل بیست‌و‌یک نیز می‌تواند انجام دهد.

این دستگاه در کمپین کیک‌ استارتر خودش توانست به ۱.۸ میلیون دلار سرمایه جذب کند که یک رکوردشکنی محسوب می‌شود.

وکتور می‌تواند بسیاری از سوالات پایه شما از سیری (SIRI) را جواب بدهد که شامل گفتن تاریخ، کالری غذاها و مواردی از این دست می‌شود. وقتی هم که احساس خستگی و کمبود انرژی می‌کند می‌تواند مکان شارژر را شناسایی کرده و خودش را به آن برساند.

روبات خانگی وکتور

روبات خانگی وکتور

 

البته قرار است طی آینده‌ای نزدیک قابلیت‌های جدیدی به این دستیار بامزه اضافه شوند. برای مثال او در آینده می‌تواند هنگامی که شما خانه نیستید در نقش یک دوربین امنیتی عمل کند. اگر موسیقی‌ای بشنود ممکن است حتی با ریتم آن برقصد. قیمت اولیه این روبات خانگی ۲۵۰ یورو خواهد بود.

منبع:https://anki.com

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.