pire mard

شگفتانه هوشمند آدیداس، فناوری هوشمند جدید در کفش‌های ورزشی

به‌گزارش بک‌پرس و به‌نقل از سایت wired، آدیداس اعلام کرده‌است، که طی چهار سال گذشته دانشمندان کامپیوتر و ورزش آن در حال کار بر روی یک روش کاملاً جدید برای ایجاد رویه کفش بوده اند. این فناوری جدید “Futurecraft.Stung” نامیده می شود .

در این فناوری جدیداز ربات برای ساخت رویه کفش استفاده شده،و ربات قادر است به‌سرعت ،بیش از هزار نخ منحصر به فرد را در زاویه های مورد‌نظر و طراحی شده قرار  دهد.

برای ایجاد این رویه کفش با فناوری جدید که مانند بوم رشته ای می‌باشد ، این شرکت از یک ربات طراحی‌شده با نرم افزار سفارشی و برنامه‌ریزی شده استفاده کرده است و با استفاده از اسکن هایی با وضوح بالا از نحوه حرکت پای دونده ها هنگام حرکت برای طراحی کفش‌های جدید خود استفاده‌ خواهد کرد .

آدیداس، استفاده از این فناوری جدیدرا در پرتوتایپ اجراشده به نمایش گذاشته‌است،هم‌چنین آدیداس در این نمونه از ترکیب مواد جدید  با کفی چاپ سه بعدی استفاده کرده  و آن را به یکی از پیشرفته ترین کفش های برند تا به امروز تبدیل کرده است

 آدیداس تخمین زده است که اولین نسخه ها تا اواخر سال 2021 یا حتی 2022 در دسترس نخواهند بود – این شرکت در حال حاضر در حال بررسی نحوه استفاده از فرآیند جدید در سایر محصولات تولیدی خود است.

 

Corcoran-Tadd،یکی از طراحان تیم، توضیح می دهد: “در قسمت‌های مختلف کفش نیاز به ویژگی‌های متفاوتی است برای مثال در قسمت پاشنه کفش حساسیت بیشتر است” زیرا  سخت ترین نخ ها نیاز هست که که در قسمت بالایی استفاده شود، در طراحی این قسمت از کفش نیاز به پشتیبانی بدون خاصیت کششی زیاد هست. ” در حالی که از وسط پا ، به سمت انگشتان ، نخ های کمتری وجود دارد ، زیرا نیازی به پشتیبانی از آن قسمت از پا نیست – به علاوه ، نخ های کمتر در طراحی به معنای تنفس بیشتر برای پا است. از نزدیک نگاه کنید و در قسمت بالایی شکاف های قابل مشاهده وجود دارد.

Dyckmans ، یک مدیر ارشد این شرکت می‌گوید: ، “حتی اگر شما یک نخ کششی را تصورکنید که از جلو تا عقب کفش اجرا  شود ، در بخشهای مختلف اهداف مختلفی را برآورده می کند ، یا با سایر رشته ها ترکیب می شود.
مدیر تولید فناوری آینده در آدیداس می گوید. این شرکت در واقع در حال آزمایش مواد مختلف نخ است و دارای نخ های متنوعی است که خواص مختلفی دارند. “برخی از آنها تقریباً مانند نوار لاستیکی رفتار می کنند و برخی بیشتر شبیه سیم فولادی هستند.” این طراحی بر اساس داده ها انجام شده است .

داده های رفتاری (مانند جزئیات مربوط به سرعت دویدن افراد و شرایطی که در آن قرار دارند)به‌دست آمده  با داده های مربوط به حرکت پا برای کمک به موقعیتی که هر یک از رشته ها باید در آن قرار بگیرند ، ترکیب می شوند.

اگرچه طراحان می گویند کنترل کامل را به دستگاه تحویل نمی دهند. نرم افزار مدل سازی که آنها ایجاد کرده اند ، به سیستم امکان می دهد انواع مختلفی از ساختارهای مختلف موضوعی را تصور کند که می توان آنها را تغییر داد و متناسب با هدف مربی سازگار کرد.

تیم آدیداس می گوید که در این فناوری جدید کلیه داده‌های به‌دست آمده از آزمایشات و شبیه‌سازی‌های انجام‌شده توسط کامپیوتر را، را با اضافه کردن تجربه‌های انسانی ، از جمله راحتی کفش ، اصلاح شده و به نرم افزار دوباره وارد می‌شود در نتیجه، کلیه نخ‌ها و گره ‌ها در جای اصلاح شده قرار خواهند گرفت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs