pire mard

سامانه هوشمندسازی مصرف برق در فارس تولید شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از تولید سامانه‌ای با عنوان سامانه جامع هوشمندسازی بارهای کنترل پذیر با همکاری  مشترک کارخانجات مخابراتی شیراز و توزیع برق فارس، خبر داد که مشترکان با استفاده از آن امکان کنترل هوشمند میزان مصرف انرژی برق را پیدا خواهند کرد.

به گزارش بک پرس، به نقل از ایسنا، احمدرضا خسروی دوشنبه ۲۶ آبان به خبرنگاران گفت: تولید سامانه جامع هوشمندسازی بارهای کنترل پذیر، در راستای اجرای طرح ملی برق امید و با هدف کنترل میزان مصرف برق ساخته و وارد مرحله تولید شده است.

او اضافه کرد: این سامانه با استفاده از بستر اینترنت اشیاء یاIOT، پیاده سازی شده و برای اولین بار درکشور توسط متخصصین استان فارس، با هم فکری نخبگان این شرکت و شرکت دانش بنیان کارخانجات مخابراتی ایران با هدف هوشمندسازی مصارف برق ساخته شده است.

خسروی، رصد لحظه ای میزان مصرف مشترکان را از  مزیت های این سیستم هوشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: این سامانه درآینده برای حفظ منابع ملی و محیط زیست کشور نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، کارکرد اصلی این سامانه را برای ادارات و مراکزی که بیش از اندازه استاندارد و در ساعات غیر اداری، مصرف کننده برق محسوب می‌شوند، مناسب توصیف کرد.

او ادامه داد: سامانه جامع هوشمندسازی بارهای کنترل پذیر، قابلیت نصب بر روی تمام کنتورهای برق را دارد است و به صورت اتوماتیک و دستی قابل مدیریت است.

خسروی یادآورشد: چنانچه مشترک در ساعات اوج مصرف بیش از مقدار تعیین شده مصرف انرژی داشته باشد، ابتدا اخطار دریافت کرده و در صورت تکرار، از مدار انرژی برق برای مدت زمان های تعیین شده، خارج خواهند شد.

او اضافه کرد: ارسال پیام‌های اخطار نیز به صورت پیام‌های هشداری رایگان بر روی گوشی های هوشمند انجام شده و از سیستم پیام کوتاه استفاده نمی شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه همه مشترکان برق (اداری، تجاری، خانگی و …) می توانند از این سامانه مبتنی بر وب استفاده و وسایل سرمایشی وگرمایشی  خود را از راه دورکنترل کنند، گفت: امیدواریم با بهره گیری از این سامانه هوشمند و با آگاه سازی اثربخش، مشترکان برق به ویژه بخش خانگی بتوانند با مصرف بهینه برق و جلوگیری از هدررفت انرژی از مزایای طرح ملی برق امید بهره مند شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs