pire mard

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای توسعه شرکت Nuro (اتومبیل‌های هوشمند)

به گزارش بک پرس، شرکت اتومبیل‌های هوشمند و الکتریکی نورو که خودروهای ساخته شده توسط آن بدون برخورداری از فرمان مسیر خود را طی می‌کنند و تنها اتاقک‌هایی برای قرارگیری وسایل دارند، به تازگی سرمایه خود را به میزان قابل توجه‌ای افزایش داده است.

بر اساس صحبت‌های سخنگوی شرکت مذکور، مجموعه Nuro به تازگی ۵۰۰ میلیون دلار بر روی تولید اتومبیل‌های هوشمند الکتریکی سرمایه‌گذاری کرده چرا که طی مدت گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا درخواست مردم برای سرویس‌های اتومبیل‌های هوشمند نورو افزایش داشته است.

شرکت Nuro اولین مجموعه‌ای نیست که به دنبال شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا سرمایه‌ خود را افزایش می‌دهد. اوایل سال جاری، مجموعه Waymo که زیر نظر شرکت آلفابت فعالیت دارد با افزایش ۳ میلیارد دلاری سرمایه به فعالیت خود ادامه داد. این سرمایه‌گذاری مجدد باعث شد کل مبلغ سرمایه در سال ۲۰۲۰ به ۷.۱ میلیارد دلار برسد. با وجود این که مبلغ مذکور بسیار بالا به نظر می‌رسد اما باید گفت شرکت Waymo تنها در سال ۲۰۱۸ ۹.۴ میلیارد دلار سرمایه‌ داشت.

خدمت‌رسانی شرکت هوشمند نورو به مراکز درمانی

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا محدودیت‌های عبور و استفاده از خودرو‌های هوشمند رباتیک تا اطلاع ثانوی برداشته شود تا افراد بتوانند با استفاده از این فناوری فعالیت‌های لازم را انجام دهند. شرکت Nuro نیز به این نتیجه رسید که در شرایط موجود می‌تواند با استفاده از مدل‌های اولیه اتومبیل‌های R2 تجهیزات لازم را در اختیار کارکنان مراکز بهداشتی قرار دهد. این خودرو‌های سبک و هوشمند طراحی شده‌اند تا به صورت کلی بدون راننده مسیر خود را طی کنند.

Nuroهمچنین بر اساس گفته‌های یکی از بنیان‌گذاران شرکت نورو، این اتومبیل‌ها قادرند بدون نیاز به تماس با افراد مسئولیت خود را به اتمام برسانند. دیو فرگوسن، بنیان‌گذار مذکور در اظهرات خود گفت: ” خودرو‌های بدون سرنشین اپیدمی کرونا را به پایان برسانند، اما قطعا می‌توانند با ارسال تجهیزات بدون برقراری با انسان‌ها در این مسیر به دیگران کمک کنند”. وی ادامه داد ” از آنجایی که ویروس کرونا بسیار ساده و راحت انتقال پیدا می‌کند، عدم وجود یک راننده در این خودرو‌ها باعث می‌شود زنجیره انتقال شکسته شود و کارکنان با آسایش به تجهیزات دسترسی پیدا کنند”.

اتومبیل‌های رباتیک شرکت نورو در کنار تجهیزات بهداشتی، مواد خوراکی، لوازم حفاظتی و از این قبیل وسایل را نیز به دست افراد می‌رسانند تا دیگر نیازی به تهیه آن‌ها به صورت جداگانه نباشد. طبق صحبت‌های فرگوسن، این شرکت با جمع‌آوری انرژی و تجهیزات مشکلی نداشته و تا به امروز توانسته ار رقبای خود موفق‌تر عمل کند. گفتنی است بسیاری از شرکت‌های سازنده اتومبیل‌های هوشمند همچنان نتوانسته‌اند تا از خودروهای خود برای فعالیت‌های مشابه استفاده کنند و شرایط را برای مردم آسان‌تر سازند.

ارزش فوق‌العاده سهام شرکت Nuro

شرکت نورو از طرف دیگر اوایل سال گذشته ۹۴۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد و گزارش‌ها حاکی از این است که ارزش سهام این مجموعه پس از آن به ۵ میلیارد دلار رسید. سرمایه‌گذاری جدید نورو نیز به این شرکت کمک می‌کند تا کارخانه‌های خود را گسترش دهند تا تولید اتومبیل‌های هوشمند افزایش یابد.

Nuroشرکت Nuro در حال حاضر ۵ هزار اتومبیل الکتریکی R2 فعال در خیابان‌های هوستون، تگزاس، آریزونا و کالیفورنیا دارد. مدیرعامل این مجموعه طی مصاحبه‌های خود اعلام کرد که کارخانه تولید اتومبیل‌های آن‌ها در دیترویت قرار دارد اما او از تعداد خودروهای R2 تولید شده در هر روز صحبتی نکرد. وی همچنین اظهار داشت که آن‌ها قصد دارند خودروهایی طراحی کنند که برای تخلیه بار نیازی به نیروی انسانی ندارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs