pire mard

سگ‌های رباتیک در نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی آمریکا طی یک عملیات آزمایشی، سگ‌های رباتیک را به منظور محافظت به کار گرفته است. به گزارش بک پرس و به نقل از فیوچریسم، نیروی هوایی آمریکا طی یک آزمایش، سگ‌های رباتیک را به کار گرفته است تا با کمک آنها از فضای پیرامون خود محافظت کند.

این سگ‌های رباتیک موسوم به “Vision 60″، ساخت شرکت “گوست رباتیکز”(Ghost Robotics) هستند و طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند امکان اجرای ماموریت‌های بررسی، نظارت و یا نقشه‌برداری را از راه دور فراهم کنند.

در وب‌سایت گوست رباتیکز آمده است: شرکای راهبردی می‌توانند با انتخاب حسگر و اندازه ربات، راه‌ حلی برای ساخت “وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین”(UGV) فراهم کنند تا برای کاربردهای خاص، مناسب باشند.

این پروژه، با هدف آزمایش سیستم پیچیده نیروی هوایی آمریکا صورت گرفت که برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در زمان واقعی ابداع شده است و “ABMS” نام دارد.

“ویل روپر”(Will Roper)، از اعضای بخش فناوری و لجستیک نیروی هوایی آمریکا گفت: میادین جنگی آینده، با اشباع اطلاعات مشخص خواهند شد. یکی از اهداف این آزمایش، ارائه مجموعه‌ای از اطلاعات به شرکت‌کنندگان است که به آنچه در یک عملیات واقعی می‌بینند، شباهت دارد.

این سگ‌های چهارپا، تنها بخش کوچکی از پروژه ABMS هستند و نیروی هوایی آمریکا، ۳/۳ میلیارد دلار بودجه برای پنج سال دریافت کرده است تا یک سیستم مدیریت جنگ ارائه دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs