ضرورت استفاده از روش‌های علمی در افزایش ایمنی

ضرورت استفاده از روش‌های علمی در افزایش ایمنی
۳۰ خرداد ۰۷:۴۳ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

سومین همایش ملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری در روزهای ۶ و ۷ اسفند در هتل المپیک تهران برگزار شد.

برگزارکنندگان این همایش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، همکاری وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات راه شهرداری بودند.

محورهای این همایش شامل این موارد بود: سامانه‌ها و دستاوردهای مدیریت ایمنی و آتش‌نشانی، علوم فنی و مهندسی در حوزه ایمنی و پیشگیری از حریق، تجزیه و تحلیل حوادث حریق‌ها در حمل‌و‌نقل شهری (راه‌های شهری و تونل‌ها)، بیمه و نقش آن در کاهش آثار حوادث، فناوری نوین در کشف و اطفاء حریق و کنترل دود؛ دستاوردهای عملیاتی در اطفاء حریق در ساختمان‌های بلندمرتبه و کاربرد فناوری‌های فضایی و سنجش از راه دور.

گفتنی است شهردار تهران، محمد علی نجفی، در پیامی به‌مناسبت سومین همایش ملی آتش‌نشانی و ایمنی شهری، چنین بیان کرده بود: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می‌تواند با رویکردی خلاقانه و علمی و بهره‌گیری از اصول مدیریت دانش، مشارکت شهروندان و جوامع علمی را در ارتقاء فرهنگ ایمنی شهری قوام و دوام بخشد.

همچنین در این همایش، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های علمی برای ایجاد ایمنی تأکید کرد و افزود: برای بالابردن کیفیت و عملکرد نیاز است که تناسب میان علم و تجربه افزایش یابد.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.