قدردانی شهرداری تهران از اقدامات شهرداری در ماه رمضان

قدردانی شهرداری تهران از اقدامات شهرداری در ماه رمضان
۰۱ خرداد ۱۵:۵۹ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله
شهرداری

جلسه شهرداری تهران

به گزارش BACpress  به نقل از شهرنوشت؛پیروز حناچی در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین ، مشاوران و شهرداران مناطق که عصر دوشنبه در شهرداری منطقه چهار برگزار شد، با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) به حضور امروز خود در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز بحث های بسیاری در کمیسیون های مجلس درخصوص لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» مطرح شد و امیدواریم دستاورد این لایحه برای شهرداری ها بهتر از گذشته باشد.

حمایت شهرداری از استارت آپ ها

وی با تاکید بر سیاست شهرداری تهران مبنی بر حمایت از استارت آپ ها عنوان کرد: در این باره لازم است سیاست روشنی داشته باشیم و این حمایت باید در قالب بخشنامه شکل بگیرد. مدیریت شهری از استارت آپ هایی که از معاونت فناوری ریاست جمهوری مجوز دارند حمایت می کند و آن ها می توانند حداکثر از یک واحد مسکونی با متراژ کم تر از ۱۲۰ متر استفاده کنند.

وی به ملاقات های مردمی شهرداران مناطق نیز اشاره کرد و یادآور شد: سنت ملاقات های عمومی سنتی حسنه است که باید تداوم یابد. شهردار تهران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مناسبت های پیش رو عنوان کرد: مراسمی همچون سالروز رحلت امام خمینی (ره)، روز قدس و سالروز فتح خرمشهر را پیش رو داریم که متناسب با این مناسبت ها باید چهره شهر تغییر کند.

وی از شهرداران مناطق و نواحی خواست تا موضوع رنگ آمیزی شهر را پیگیری کنند و مسیرهای دوچرخه را گسترش دهند و از مطالعات هلندی ها در این زمینه استفاده کنند.حناچی به کمپین «سه شنبه های بدون خودرو» نیز پرداخت و گفت: انتظار از مدیران شهری این است که در ماه رمضان روزهای سه شنبه با اتوبوس و مترو تردد کنند.

جلسه شهرداری تهران

جلسه شهرداری تهران

اقدام برای کاهش کارگاه های غیرعمرانی

شهردار تهران همچنین بر ضرورت کاهش کارگاه های عمرانی غیرفعال در سطح شهر و عدم اشغال پیاده روها توسط این کارگاه ها تاکید و بیان کرد: توسعه قلمروی عمومی دغدغه ماست و همچنان بر جمع آوری کارگاه ها و آزادسازی پیاده راه ها تاکید دارم. در این زمینه با افرادی که اقدامات لازم را انجام ندهند، برخورد خواهد شد.

وی با قدردانی از اقدامات شهرداری تهران در شب های ماه رمضان گفت: در شب های ماه مبارک رمضان، شهر زنده تر از قبل است و این روند باید ادامه یابد.

حناچی خطاب به مدیران خود با بیان اینکه تلاش برای تحقق بودجه نقد و غیرنقد را با وجود شرایط سخت اقتصادی ادامه دهید، خاطرنشان کرد: امیدوارم برای گذران امور شهر نیاز به صدور پروانه نداشته باشیم، البته در کنار این موضوع باید کاهش هزینه ها را دنبال کنیم.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به هفته ارتباطات و روابط عمومی گفت: ارتباط ما با مردم و شکل گیری افکار عمومی درباره وظایف شهرداری ها و توضیح اقدامات انجام شده، توسط روابط عمومی ها انجام می شود. بسیاری از اقدامات توسط شهرداری انجام شده و می‌شود که روابط عمومی باید به خوبی عمل کند و واقعیت ها را به اطلاع مردم برساند.

اصلاح قانون، راهکاری برای کاهش پرونده های ماده ۱۰۰

شهردار تهران همچنین به دیدارهای هفته گذشته خود با رییس قوه قضائیه، دادستان کل کشور و رییس دیوان عدالت اداری پرداخت و عنوان کرد: در این جلسات درباره پرونده های ماده ۱۰۰ صحبت شد؛ اینکه در تهران ۷۰ هزار و در کل شهرها ۳۳۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ موجود است و یک راه کاهش تعداد پرونده ها، اصلاح قانون است. قرار شد در این زمینه اقدام کارشناسی انجام شود و با هماهنگی و همکاری سایر نهادها تعداد این پرونده‌ها را کاهش دهیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری ها گفت: انتخابات شورایاری ها مهم است و همه کمک کنند تا این کار بسیار دقیق، منظم و آبرومندانه انجام شود. هر چه افراد منتخب صالح تر باشند، بهتر و بیشتر می‌توانند به تحقق اهداف مدیریت شهری کمک می کنند. در این زمینه معاونت اجتماعی گزارشی از روند برگزاری انتخابات آماده و ارائه کند.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.