pire mard

ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی داده‌ها کودکان

سیستم‌های هوشمندی که ما از آنها استفاده می کنیم هرکدام دارای شناسه های منحصر به فردی هستند. ازاین رو با استفاده از اثر انگشت مرورگر متقابل، داده‌هایی که ما به عنوان کاربر تولید می‌کنیم به اندازه اعتقاد ما ناشناس نیستند. ردیابی فعالیت‌های آنلاین گسترده ما‌، جامع و مداوم در حال رهگیری است و با تولید و انتشار داده‌هایی با عنوان” data shadow“، که نیازی به اطلاعات شخصی هر فرد برای اینکه به عنوان هدف و مصرف کننده قرار بگیرد، احتیاجی نیست،از اینرو ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها موضوع مورد بحث است.

این موضوع نگرانی قابل توجهی را  در مورد کودکان و نوجوانان امروز که دارای پروفایل اطلاعات بسیار دقیق هستند، ایجاد می‌کند. این موضوع می‌تواند برای آینده آنها تاثیراتی داشته باشد. ایجاد آنچه که اریک اشمیت از گوگل “سابقه پاک نشدنی” می‌نامد. آنچه در اینجا نکته اساسی است این است که این موارد ادعای نقض حفظ حریم خصوصی داده ها برای کودکان در حوزه خصوصی رخ داده است ، جایی که مقررات مربوط به نحوه رسیدگی به این داده ها وجود دارد

خردسالان نمی توانند رضایت دهند

امروزه کودکان با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند زیرا هدف آنها هوش تجاری خواهد بود و با توجه به این هدف گذاری تا حدی شکل می گیرد که ما نمی توانیم درک کنیم. همانطور که توسط دفتر کمیسر حفظ حریم خصوصی کانادا (OPC) و قانون حفظ حریم خصوصی داده ها بهصورت آنلاین و ایجاد امنیت سایبریکودکان (COPPA) در ایالات متحده اعلام شده است ، از خردسالان زیر 13 سال حمایت قانونی وجود دارد. کودکان و جوانان آسیب پذیر شناخته می شوند و مستحق ملاحظات خاص هستند: آنها نمی توانند در مورد آنچه با آن موافقت می کنند تصمیمات آگاهانه بگیرند.

این امر ردیابی و استخراج اطلاعات کودکان زیر 13 سال را به یک مسئله فدرال تبدیل می کند. در اروپا ، بسته به سن رضایت دیجیتالی کشور ، مقررات عمومی حفظ حریم خصوصی داده ها (GDPR) در مورد افراد زیر سن 13 یا 16 سال اعمال می شود.

جوانان در سن رضایت دیجیتال (13 یا 16 سال به بالا) به عنوان خردسال در کانادا ، ایالات متحده یا اروپا محافظت نمی شوند: داده های جوانان به عنوان داده های بزرگسالان رفتار می شود

شکایت در مورد داده های خردسالان

با توجه به الگوی عدم توجه و بزرگ نمایی که در موارد ذکر شده توسط شرکت های زیرمجموعه Alphabet Inc برای حفظ حریم خصوصی داده ها و محافظت از افراد زیر سن قانونی – با نظم بیشترین جمعیت جمعیتی محافظت شده در ایالات متحده – آشکار شده است ، چرا باید Sidewalk Toronto را با داده های خردسالان اعتماد کرد؟

برای تورنتونی ها ، Quayside چگونه دقیقاً اطمینان می دهد که از داده های خردسالان محافظت می شود ، زیرا تاکنون تصدیق نگرانی های متمایز در مورد افراد خردسال یا نوجوانان وجود نداشته است؟در اینجا خلاصه ای از برخی شکایات و ادعاهای تخلف پیش از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) آورده شده است ، برخی از آنها هنوز فعال هستند.

در برخی موارد ، شاکیان ادعا می کنند که به اشتراک گذاری داده های شخصی افراد زیر سن قانونی آگاهانه رخ داده است. در سایر شکایات‌، عدم موفقیت در امور کنونی و گذشته در رابطه با افراد زیر سن قانونی ، محتوای توهین آمیز و فعالیت های کودکان دوستانه مشاهده می شود.

  1. در سال 2018 ، کمپین برای کودکی آزاد تجاری (CCFC) شکایتی را ارائه داد که جزئیات نحوه نقض Google توسط COPPA هنگام جمع آوری اطلاعات شخصی از افراد خردسال را شرح می دهد.
  2. یک مطالعه 2018 که در Proceedings on Privacy Enhancing Technologies منتشر شده است نشان می دهد که “هزاران برنامه Android به طور بالقوه قانون حمایت از کودک را نقض می کنند.” Google Play Store به طور بالقوه نتوانست انطباق با COPPA را در هزاران برنامه کودک محور اعمال کند. شکایت به FTC در مورد چگونگی بازاریابی برنامه های Google Play Store برای کودکان و به نوبه خود نقض حریم خصوصی کودکان گسترش می یابد.
  3.  اگرچه اولین هشدار نبود ، اما مقاله نویسنده “جیمز بریدل” “چیزی در اینترنت اشتباه است” باعث ایجاد نگرانی در مورد عدم تنظیم مقررات مربوط به فیلم های تولید شده توسط ربات در YouTube Kids توسط کودکان ، طوفان رسانه ای شد ، هزاران مورد با خشونت آشکار ، محتوای نقض حق چاپ در آوریل 2018 ، YouTube Kids پس از ماه ها گروه تماشای والدین و رسانه ها برای درخواست این عملکرد ، سرانجام “ویژگی های جدیدی که به والدین امکان می دهد نسخه غیر الگوریتمی در لیست سفید خود را ایجاد کنند” راه اندازی کرد.

پاسخ YouTube فقدان نظارت انسانی در مورد محتوای نامناسب در YouTube Kids را نشان داد: “فیلم های پرچم دار بصورت دستی 24/7 بررسی می شوند و هر ویدیویی که در برنامه نباشد ظرف چند ساعت حذف می شود.برای والدینی که تجربه محدودتری دارند ، توصیه می‌شود، ویژگی جستجو را در برنامه خاموش کنند. ” این که YouTube فقط محتوایی را که یک بار پرچم گذاری و تأیید شده توسط بشر حذف شده بود ، به این معنی بود که محتوای بسیار نگران کننده به دلیل کشف الگوریتمی ، به خردسالان و بدون اطلاع والدین ارائه می شد.

تکیه بر توصیه های الگوریتمی برای درآمد آگهی ، به طور مکرر منجر به عدم تنظیم مواد توهین آمیز در YouTube و YouTube Kids شده است. در مارس 2017 ، AT&T ، جانسون و جانسون و سایر شرکت ها به دلیل قرار دادن تبلیغات در کنار محتوای قابل اعتراض ، تبلیغات را از YouTube بیرون کشیدند.

 بک‌پرس تنها رسانه تخصصی شهر هوشمند و اینترنت اشیا


به دنبال این اطلاعیه ها، ” Google “اقدامات لازم برای جلوگیری از اجرای تبلیغات در کنار “محتوای نفرت انگیز ، توهین آمیز و تحقیرآمیز” را در YouTube و وب سایت های موجود در شبکه نمایش خود مشخص کرده است. “خردسالان: داده های خصوصی و فضای عمومی با توجه به این الگوی عدم توجه به نقض مقررات حفظ حریم خصوصی در مورد افراد زیر سن قانونی‌، ما چه اطمینان را داریم که آزمایشگاه های پیاده رو و پیاده رو تورنتو در محافظت از حریم خصوصی اطلاعات کودکان فعال خواهند بود؟

در نظر گرفتن هرگونه نقض احتمالی حریم خصوصی داده‌های خردسالان‌، ممکن است یک نقطه از چالش قانونی Sidewalk Toronto باشد‌، به ویژه با توجه به عدم شفافیت در مورد نحوه جمع آوری داده ها.

اینکه چگونه جستجوی داده های Quayside بین داده های تولید شده توسط افراد خردسال و افراد بالای سن رضایت دیجیتال تمایز قائل می شود ناشناخته است پیاده رو تورنتو تا به امروز در هیچ اسناد عمومی هیچ اشاره ای به خردسالان نکرده است.

الگوی بی توجهی باید ما را نسبت به اعطای دسترسی پیاده رو تورنتو به اطلاعات ساکن و عمومی بدون درک کاملاً واضح از آنچه پیگیری، بایگانی‌، تحلیل و به اشتراک گذاشته می شود ، احتیاط کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs