pire mard

مدیریت هوشمند پسماند

نمی‌توان با عملیات‌های مدیریت پسماند به آسانی از پس تپه‌های عظیم زباله بر آمد، بخصوص در اوقات گرم سال و یا زمانی که رویدادهای بزرگی در شهرها داریم (نزدیک تعطیلات کریسمس، کمپین‌های انتخاباتی و …). زندگی در نزدیکی سطل آشغال‌هایی که لبالب پر شده‌اند برای شهروندان آزاردهنده است. با این تپه‌های زباله و سطل آشغال‌هایی که بیش از ظرفیتشان پر شده‌اند چه می‌توان کرد؟ اینجا است که ” مدیریت هوشمند پسماند ” به کمک می‌آید.

ما سنسورهایی را در داخل سطل‌های زباله نصب می‌کنیم که سطح پرشدگی سطل را به صورت ساعت به ساعت اعلام می‌کنند. با استفاده از یک پنل، عملیات‌ها به صورتی گرافیکی نمایش داده می‌شوند.

رانندگان تبلتی دریافت می‌کنند که اپلیکیشنی بر روی آن نصب است و با آن می‌توانند مسیر بهینه گردآوری زباله را مشاهده کنند. سنسورها طول عمر زیادی دارند چون برق کمی مصرف می‌کنند.

با این راهکار ساده، شهرها یا شرکت‌ها می توانند تا 50% هزینه‌های مربوط به لجستیک پسماند را کاهش دهند.

تشخیص سطح پرشدگی؛

با این قابلیت می توان سطل زباله‌های معمولی را تبدیل به سطل‌های هوشمند کرد.

برنامه‌ریزی مسیر جمع‌آوری زباله؛

سیستم، براساس داده‌های سطح پرشدگی سطل‌ها، مسیرها را به نحو کارآمدی برنامه‌ریزی می‌کند.

پنل کاربری؛

برای مشاهده و نظارت بر سطل‌های هوشمند زباله

مدیریت هوشمند پسماند
نمی‌توان با عملیات‌های مدیریت پسماند به آسانی از پس تپه‌های عظیم زباله بر آمد، بخصوص در اوقات گرم سال و یا زمانی که رویدادهای بزرگی در شهرها داریم

نقش شهروندان در کاهش شیرابه تولیدی از پسماند تر را در بک پرس بخوانید !

ایده محوری؛ از چالش‌ها تا فرصت‌ها

چالش: سفرهای درون‌شهری ناکارآمد برای جمع‌آوری زباله

از آنجا که در حال حاضر و به طور متعارف اطلاعاتی درخصوص میزان پرشدگی سطل‌های زباله موجود نمی‌باشد، برنامه‌ریزی مسیرهای جمع‌آوری زباله براساس شناختی که از قبل درباره آنها وجود دارد انجام می‌گیرد. این رویکرد می‌‌‌تواند منجر به سفرهای درون‌شهری ناکارآمد شود، به این معنا که از ناوگان جمع‌آوری زباله و کارکنان آن به نحو بهینه‌ای استفاده نمی‌شود و بر بار ترافیک شهری نیز افزوده می گردد.

راهکار :

در صورت استفاده از حسگرهای میزان سطح پرشدگی سطل‌ها، به همراه نرم‌افزار مربوطه، می توان  سطل‌ها، ماشین‌های حمل زباله و کارکنان مربوطه را به نحو بهتری تخصیص داد. جنس حسگرها از پلاستیک بادوام (سطح حفاظتی IP67) و می‌تواند سطح پرشدگی سطل زباله را با دقتی برابر با 5 میلی متر اندازه‌گیری کند. با این راهکار، شرکت‌های گردآوری زباله می‌توانند تا 50% از هزینه‌های لجستیک بکاهند.

چالش: سطل‌های بیش از حد پر شده

یکی از مشکلات معمول بسیاری از شهرها، سطل‌های مملوء از زباله‌اند که هم کیفیت زندگی و بهداشت محیط را پایین می‌آورند و هم منظره زشتی ایجاد می‌کنند. مضاف بر این، زیاده از اندازه پر شدن این سطل‌ها باعث می‌شود که تمیز کردن‌ آنها و محیط اطرافشان کار زیادی بطلبد.

راهکار :

می توان مدیریت هوشمند پسماند را در سرتاسر اروپا اجرا کرد، از جمله در نواحی دوری که نمی‌توان به صورت روتین به آنها سرکشی کرد. نصب کردن حسگر سطح پرشدگی کار آسانی است. جنبه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این سیستم دائما در حال پیشرفت و بهتر شدن است. علاوه بر این، بسته به مدل حسگر، چند کارکرد دیگر منجمله GPS و اندازه‌گیری دمای محیط را نیز می‌توان در این سیستم پیاده کرد.

انعطاف‌پذیری در انتخاب مدل کسب‌و‌کار

چند مدل کسب‌و‌کار عاری-از-ریسک متفاوت وجود دارد که برحسب نیاز می توان یکی را انتخاب کنید. پکیج‌های “امتحان آسان» (Easy Try) ما به شما امکان می‌دهند پس از مدتی استفاده از سیستم، سخت‌افزار آن را به ما برگردانده و فقط هزینه خود خدمات را بپردازید. یک گزینه دیگر این است که یک مدل کلاسیک ارائه لایسنس نرم‌افزار را انتخاب کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs