pire mard

مرکز فناوری هوشمند آینده در نانجینگ تاسیس شد

در 19 ژوئن 2020 در «نشست نوآوری داده‌های اینتل و عرضه محصولات جدید”، از « مرکز فناوری هوشمند آینده » رسما رونمایی شد. اینتل و کمیته اداری «منطقه توسعه اقتصادی و فناوری نانجینگ» (NDZ) و چندین تن از شرکاء زیست‌بومی آن مشترکاً در این مرکز نقش ایفاء می‌کنند.

این بخش مهمی از برنامه مشارکتی راهبردی اینتل با عنوان «زیستبوم نوآوری هوشمند آینده» می‌باشد که هدف آن خلق یک استاندارد آینده‌نگرانه برای توسعه آتی شهر هوشمند است که بواسطه ساخت مشارکتی یک منطقه هوشمند 5G+ برخوردار از زیستبوم نوآورانه انجام می‌گیرد.

مرکز فناوری هوشمند آینده (نانجینگ) مساحتی بالغ بر 20000 متر مربع را پوشش میدهد.

این مرکز دارای یک ساختمان اداری اصلی، یک سالن غذاخوری، یک مرکز اجتماعات برای کارکنان، پارکینگ و سایر زیرساختها است که مجموعا مکان منحصربه فردی را برای معرفی فناوری های پیشرفته مرتبط با شهر هوشمند و منطقه هوشمند فراهم آورده‌اند.

نشریه اتوماسیون ساختمان با آخرین اخبار شهر هوشمند !

در حال حاضر، تقسیم کارکردی ناحیه، زیباسازیهای عمده و مرحله اولیه استقرار تجهیزات هوشمند در این مرکز به اتمام رسیده است ضمن آنکه مرکز، راهکارهایی نظیر 5G، قطب هوشمند چند-کارکردی، دفتر هوشمند، کنفرانس هوشمند، ‌فروش هوشمند، آموزش هوشمند، روبات هوشمند، دوقلوی دیجیتال، تعامل چندرسانه‌ای و … را استقرار بخشیده است.

نانجینگ به عنوان یک دروازه مهم دلتای رود یانگتسه، نقشی محوری در پیشبرد توسعه مناطق مرکزی و غربی چین ایفاء می‌کند.

شهرداری نانجینگ، در سال 2020 و در مواجهه با همه‌گیری جدید ویروس کرونا تصمیم گرفت تا «چهار نوین» را با جدیت پیاده کند. «چهار نوین» عبارتند از زیرساخت نوین، مصرف نوین، صنعت نوین، و شهر نوین. مهمترینِ آنها صنعت نوین بود و دولت محلی، که فعالانه و با هدف توسعه صنعتی مشغول کاوش در منابع و فضاهای جدید می‌باشد، همزمان به تلفیق اقتصاد دیجیتال، شهر هوشمند و توسعه صنعتی پیشرو اقدام کرده است تا که مروج نوآوری صنعتی در شکل و مدل های کسب و کار باشد.

نوآوری در صدر فهرست نانجینگ جای دارد.

در سال های اخیر، نانجینگ همواره نوآوری در در زمینه مفهوم جدید توسعه و همچنین ترویج توسعه باکیفیت را در اولویت خود قرار داده است. امروزه، نوآوری‌های نانجینگ که بدل به نشان تجاری و مقصود مشترک این شهر شده است حقیقتا چشمگیر است. در چنین شرایطی است که اینتل در همکاری با کمیته اداری منطقه توسعه اقتصادی و فناوری نانجینگ (NDZ) دست به کار ایجاد نخستین مرکز برای فناوری آینده هوشمند در این منطقه توسعه‌ای شده است.

بشن جیهونگ، مدیر کمیته مدیریتی منطقه توسعه اقتصادی و فناوری نانجینگ، میگوید: «مرکز فناوری هوشمند آینده، به پشتیبانی محصولات و راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اینتل، مکان منحصر به فردی برای پیاده سازی این قبیل فناوری ها فراهم کرده است و در خلق «اینتلیجنت ولی چین» (China’s intelligent valley)  نقش بسزایی ایفاء خواهد کرد.

رویداد سال 2020 هفته فناوری نانجینگ در 22 ژوئن برگزار خواهد شد.

این رویداد، با تم محوری‌اش که «شناخت نوآوری شهری» باشد، اندیشمندانه، پر شور و احساس و تاثیرگذار خواهد بود و خصلت نوآورانه منحصربه‌فرد نانجینگ را به جهانیان نشان خواهد داد. در سالهای اخیر، نانجینگ به نقش راهبری خود در امر نوآوری ادامه داده و آن را تقویت کرده است. حال دیگر نوآوری در این شهر ریشه دوانده و به نمادی از آن بدل شده است.

به گفته سمیر شرما، مدیر کل امور جهانی (شهرها و حمل و نقل) در واحد «راهکارهای فناوری اطلاعات» اینتل، «راهکارهای مناطق هوشمند و سیستم پیشرفته ترافیک هوشمند که برای نانجینگ طراحی شده است نه تنها ویترینی برای نمایش جدیدترین راهکارها در حوزه هایی نظیر پزشکی، امنیت، آموزش و ترافیک فراهم آورده، بلکه در یک چشم‌انداز جهانی ، نانجینگ را از بهترین راهکارها، جدیدترین خط مشی ها و معروف ترین صنایع برخوردار ساخته است.»

سمیر شرما، مدیر کل امور جهانی (شهرها و حمل و نقل) در واحد «راهکارهای فناوری اطلاعات» اینتل
سمیر شرما، مدیر کل امور جهانی (شهرها و حمل و نقل) در واحد «راهکارهای فناوری اطلاعات» اینتل
به گفته لی دشنگ، مدیرکل دپارتمان کسب و کار نوآوری و مشارکت راهبردی چین در اینتل، و رییس شتاب دهنده نوآوری در اینتل، «شهر هوشمند آینده باید مبتنی باشد بر داده ها و اشیائی که در ارتباط هوشمند با یکدیگرند.

از این رو، گردآوری و جداسازی، انتقال، ذخیره‌سازی، تحلیل و پردازش داده‌ها محور فعالیت‌های آینده در این عرصه خواهد بود. اینتل از مزیت سخت‌افزاری و نرم افزاری ابر-به-کاربر نهایی (cloud-to-end) برخوردار است که به اتکاء آن می‌تواند برای نیازمندی‌های متفاوت راهکارهای مناسبی فراهم آوردند. ما در اینتل بر همکاری برای خلق زیست‌بوم‌های نوآورانه و ایجاد شهر‌های هوشمند و همکاری با شرکایمان برای ایجاد شهرهای هوشمند آینده مصر هستیم.

آنها بر این باورند که از طریق پلتفرم «مرکز فناوری هوشمند آینده»، نانجینگ مطمئنا فناوری‌های پیشتاز بیشتر و شرکاء بیشتری را برای پیشگامی در توسعه صنعتی شهر هوشمند در خود گرد خواهد آورد. با این پلتفرم، تامین‌کنندگان پیشرو راهکارهای شهر هوشمند و منطقه هوشمند فرصت‌های بیشتری برای راه‌اندازی کسب و کارهاشان در این مرکز خواهند داشت و خواهند توانست با استفاده از منابع زیست‌بومی، خود را در سطحی ملی مطرح کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs