pire mard

کاربرد اینترنت اشیا در علوم پزشکی و بهداشت و درمان

بهداشت و درمان از جمله صنایع مهم و پیشرو در اخذ تکنولوژی اینترنت اشیا است. از این رو می‌خواهیم کاربرد اینترنت اشیا در علوم پزشکی را بررسی کنیم.

یکی از دلایل استفاده از این تکتولوژی در بهداشت و درمان این است که سیستم های IoT  به بهره مندی از خدمات با کیفیت برای بیماران کمک کرده و آن را برای مراقبت‌های طولانی‌مدت و گسترده ترکیب می‌کند.

اینترنت اشیا در علوم پزشکی و بهداشت و درمانهمواره مراقبت‌های بهداشتی، برنامه‌های کلیدی IoT  را شامل می‌شود، که محدودیتی ندارند؛ حریم شخصی و امنیت قوی‌تری را برقرار میکند، هزینه‌های مراقبتی بهداشت ضروری را کاهش می‌دهد، و در نهایت  زمان مناسب برای بکارگیری سیستمهای پزشکی توسط فوریت‌های هوشمند IoT  فراهم می‌گردد.

با توجه به چالش جمعیت عظیم پیش رو، یكی از بزرگترین نگرانی ها در مراقبت های بهداشتی ، مراقبت از سالمندان و نظارت بر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های مرتبط با قلب است.

کاربرد و تاثیرات اینترنت اشیا در داروسازی

بنابراین، پیش گیری نقش اساسی در تامین سلامت سالمندان دارد؛ فلذا پیشرفت تکنولوژی اینترنت اشیا در زمینه ی نظارت بر سلامت تا جایی که قابل اطمینان، کنترل دقیق  و  دارای امنیت باشد، قابل استفاده است.

به عنوان مثال سیستم کنترل خودکار برای سالمندان نیاز به جمع آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنی آن‌ها و اتصال شبکه برای دسترسی به خدمات زیرساختی و همچنین برنامه‌ای برای پشتیبانی مستقیم از رابط کاربری و کنترل کردن دارد.

همچنین الگوریتم جمع آوری اطلاعات بیمار از سنسورهای بدنه شامل چندین مرحله است. طبقه‌بندی اطلاعات و انتقال داده‌های میکرو کنترلرها یا ریز پردازنده ها برای تجزیه تحلیل، و انتقال بیسیم داده‌ها با یک ابزار ارتباطی کنترل از راه دور مانند سرویس‌های اورژانس یا ارایه دهنده‌ی خدمات بهداشتی برای نظارت و ردیابی و … .

در حقیقت سازوکار اینترنت اشیا در علوم پزشکی از 3 لایه تشکیل شده است: فیزیکی، ارتباطی و کاربردی.

لایه ی اول دارای شبکه‌ی چندحسگری می‌باشد که خوانش‌های حیاتی بیمار مانند تغذیه، مصارف پزشکی و فعالیت‌های روزمره فیزیکی را ارزیابی میکند. همچنین در لایه ی فیزیکی نیز شبکه نظارت دیگری وجود دارد که از سنسورها و محرک های داخلی برای حفظ کیفیت هوا، دما و تجزیه و تحلیل و تعیین شرایط خطرناک برای بیمار تشکیل شده است.

لایه ی دوم شامل دستگاه های OT است که اطلاعات جمع آوری شده توسط سنسورها را ذخیره و سپس در جریان داده های معنی دار ترجمه میکند و نهایتا آن را به مقصد منتقل می کند.

لایه ی سوم جایی است که اطلاعات به آن میرسد، ذخیره می‌شود و پردازش با استفاده از موتورهای تجزیه و تحلیل ابری مبتنی برماشین‌های مکانسیم های اولیه انجام میگردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs