هوشمند سازی 50 انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه با کنتور هوشمند

by امیر کریمی | مهر 18, 1398 1:01 ب.ظ

با نصب کنتور هوشمند روی انشعاب‌های پرمصرف شهر طرقبه، پروژه هوشمند سازی کنتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

به گزارش BACpress[1] و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در این فاز 50 کنتور هوشمند روی انشعاب‌های غیردائم و فصلی شامل رستوران‌ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد 10 دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می‌شود.

هوشمند سازی کنتورهای آب در راستای شهر هوشمند و ایجاد دولت الکترونیک

رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز، وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب و تضییع حقوق شهروندان دارند.

کنتور هوشمند
کنتور هوشمند

محمدصابری افزود: در این مرحله نسبت به نصب کنتور هوشمند روی 30 اشتراک جدید و تعویض کنتور 20 انشعاب قدیمی اقدام شد.

وی درباره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می‌شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام داده، ضمن آنکه درصورت دست‌کاری در کنتور، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد .

به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند، تمامی اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می‌شود.
صابری استفاده از این ابزار اندازه‌گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) عنوان و برخورداری از سنسورهای کنترل سختی آب، امکان سنجش درصد کلر باقی‌مانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای آن دانست.
وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، شرکت‌های برخوردار از این فناوری قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.

Endnotes:
  1. BACpress: http://bacpress.com/
ادامه مطلب

Source URL: http://bacpress.com/%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%86%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af/