پیروز حناچی شهردار تهران شد

پیروز حناچی شهردار تهران شد
۰۷ آذر ۱۹:۴۹ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

با تایید حکم منتخب شورای شهر تهران، پیروز حناچی ، به‌طور رسمی شهردار تهران شد. این خبر را سخنگوی شورای شهر تهران امروز (۷ آذر) اعلام کرد.

به گزارش bacpress ، علی اعطا ، سخنگوی شورای شهر، در توییتر خود نوشت: «وزیر محترم کشور امروز چهارشنبه ۷آذر حکم پیروز حناچی شهردار منتخب شورا را صادر کردند. از هیات دولت به ویژه شخص رئیس جمهور و همچنین وزرای کشور و اطلاعات که با سعه صدر موضوع صدور حکم شهردار منتخب را دنبال کرده و در طول مدت پیگیری با شورا تعامل کردند، قدردانی می کنیم.»

توئیت سخنگوی شورای شهر تهران

توئیت سخنگوی شورای شهر تهران

حناچی در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تهران که ۲۷ آبان‌ماه امسال برگزار شد، با کسب  ۱۷ رأی اعضای شورای شهر تهران از حداکثر ۲۰ رای موجود به عنوان سرپرست شهرداری تهران تعیین شده بود و در انتظار تایید مراجع ذی‌صلاح قضایی و امنیتی بود. تایید حکم امروز (۷ آذر ۱۳۹۷) به او ابلاغ و بنابراین پیروز حناچی به‌طور رسمی شهردار تهران شد.

سوابق پیروز حناچی ، شهردار جدید تهران

حناچی سابقه طولانی در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران و وزارتخانه‌های کلیدی دولت دارد

حناچی سابقه طولانی در پست‌های مدیریتی شهرداری تهران و وزارتخانه‌های کلیدی دولت دارد

پیروز حناچی متولد ۱۳۴۳ شمسی در تهران است و در سال ۱۳۷۱ در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و در سال ۷۸ مدرک دکترای تخصصی معماری با گرایش مرمت شهری و باززنده‌سازی شهرهای تاریخی را از این دانشگاه دریافت کرده است.

پیروز حناچی در دولت یازدهم معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی بود. او پیش‌تر مشاور وزیر مسکن و شهرسازی ، معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی در دولت‌های سید محمد خاتمی نیز بود. حناچی در دوره جدید شهرداری (دوران محمدعلی نجفی و محمدعلی افشانی) معاون فنی و عمرانی و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بود.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.