توسعه کشاورزی هوشمند راهکار مقابله با کم‌آبی است

توسعه کشاورزی هوشمند راهکار مقابله با کم‌آبی است
۳۰ خرداد ۰۴:۵۵ ۱۳۹۷ پرینت گرفتن از این مقاله

روز  شنبه ۳۰ دی ماه ۹۶ همایش «کشاورزی هوشمند، چشم‌انداز روشن فردا» در قزوین برگزار شد. در این همایش ضمن ارائه سخنرانی‌هایی درباره ضرورت هوشمندسازی سیستم کشاورزی در ایران، از فعالان کشاورزی شاخص در این حوزه تقدیر شد.

عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین، از سخنرانان این همایش بود که چنین اظهار کرد: «اگر بخواهیم فردایی روشن برای خود ترسیم کنیم باید مدیریت منابع آبی و استفاده از خاک را در دستور کار خود قرار دهیم. با عقلانیت و شیوه‌های نوین باید کمک کنیم تا دشت قزوین از بحران نجات پیدا کند و این کار نیازمند همراهی همه کشاورزان و فعالان این عرصه است».

زاهدی بیان کرد: باید با تصمیمات هوشمندانه و استفاده از امکانات مدرن دنیا کاری کنیم تا با کم‌ترین مصرف آب بیشترین تولید را داشته باشیم و اهداف چشم‌انداز را محقق کنیم. در شرایط بحرانی امروز و کاهش منابع آبی، دیگر با روش‌های سنتی قادر نخواهیم بود در رقابت موفق شویم و تنها راهکار ما توسعه در بخش کشاورزی مدرن و مکانیزه است.

در این همایش کشاورزان نمونه نیز صحبت کردند و ضمن بیان مشکلات خود خواستند تا به آن‌ها برای استفاده از ابزارآلات مدرن و هوشمند کشاورزی کمک شود.

  Article "tagged" as:
  Categories:

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.