کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران یکی از دستاوردهای شگفت‌انگیز IOT

کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران یکی از دستاوردهای شگفت‌انگیز IOT
۰۶ مهر ۱۰:۰۲ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

استارتاپ ها و تیم های زیادی سعی در تولید کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران داشته اند و در کنار هزینه های بالایی که در راه این موضوع صرف کرده اند به نتایج دل خواه خود دست نیافته اند. هزینه های میلیون دلاری در این مسیر صرف شده که فقط چند نمونه اولیه را بر جای گذاشته است و هنگامی که این محصول هوشمند تولید می‌شد، توسط این دست تیم ها وارد میدان عمل می‌شد اما نمی توانست نمره قبولی را از آن خود کند و تمام پروژه را به زمین می زد.

به گزارش BACpress؛ علاقه افراد و سرمایه گذاران این بخش مانند گذشته پرحرارت نیست اما خوشبختانه همچنان افرادی هستند که بخواهند در این مسیر پر ریسک گام بردارند و این محصول را به شکلی مناسب پیاده سازی کنند.

همکاری دو شرکت بوردرلس و کیک استاتر، منجر به ساخت یک کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران شده که فاکتورهای مناسب امنیت و تکنولوژی را در خود گنجانده است.

ساخت کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران با نام Cross Helmet X1

بنیان گذار شرکت بوردرلس سال ها در صنعت تولید موتورسیکلت فعال بوده و جزء طراحان ژاپنی نیز بوده است. افراد فعال در این صنعت همواره در تلاش بوده اند تا بتوانند یک کلاه ایمنی هوشمند تولید کرده تا در کنار محافظت از راننده در حوادث رانندگی، دیدی مناسب از پشت سر نیز به او بدهد.

برنامه ریزی بنیان گذار بوردرلس برای این کار، یک طرح چند ساله بود که منجر به ساخت Cross Helmet X1 شد.

این وسیله در کنار محافظت از صورت راننده در تصادفات، قادر است فضای پشت سر راننده را برای او نمایش دهد. دیگر امکانات هوشمند این کلاه ایمنی کنترل صوتی، اتصالات تلفن هوشمند و دوربین می باشد.

گنجانده شدن همه ی این موارد در کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران، آن را به یک وسیله جذاب و کاربردی برای افراد این حوزه تبدیل کرده است.

کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران

Cross Helmet X1

همکاری کیک استارتر و بوردرلس در ساخت کلاه ایمنی هوشمند

نتیجه همکاری بوردرلس و کیک استاتر، ایجاد یک کمپین بود که در ۱۲ سپتامبر شروع به فعالیت کرد و توانست بالغ بر ۱۹۰ هزار دلار سرمایه جذب کند.

جمع آوری مبلغی بیش از پیش بینی شرکت، آن ها را در مسیر روشنی قرار داده است که می تواند نمونه های گوناگون و پیشرفته تری را روانه بازار کند. البته این مدل ها متناسب با تکنولوژی استفاده شده در آن ها ممکن است مبلغی بالاتر از مدل پایه داشته باشند. مبلغ تخمینی برای کلاه ایمنی هوشمند موتور سواران ۱۸۰۰ دلار برآورد شده است.

برای راحتی بیش تر راننده و لذت بردن از رانندگی، قابلیت اتصال این کلاه ایمنی به گوشی های اندروید و ios نیز فراهم شده است. در کنار این ویژگی ها امکاناتی مانند نقشه آنلاین، این ابزار کاربردی را به یک پکیج هوشمند تبدیل کرده است که در حین محافظت از شما در تصادفات، رابط کاربری خوبی نیز به وجود آورده است. مدل های پیشرفته تر این کلاه هوشمند، پیشرفت هایی در دوربین، LED و استحکام بدنه دارد تا کاربرد بیش تری برای موتور سوار داشته باشد.

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.