pire mard

رومیزی که با کمک هوش مصنوعی دستور غذا پیشنهاد می کند

به گزارش بک پرس به نقل از انگجت، محققان مایکروسافت و چند دانشگاه مختلف با کمک هوش مصنوعی یک سیستم پارچه هوشمند به نام «کپسیتیوو» (Capacitivo) ابداع کرده اند  که می تواند مواد غذایی، نوشیدنی ها و دیگر اشیایی که روی میز قرار می گیرد را براساس لمس آنها ردیابی کند.

رومیزی هوشمند

رومیزی هوشمند

این پارچه ترکیبی از شبکه الکترودهای خازنی و یادگیری ماشینی را برای اندازه گیری مواد و شکل اشیا به کار می برد. از همین روش می توان برای ردیابی برخی محفظه ها از جمله شیشه و کاسه استفاده کرد.

محققان در اصل این فناوری را لابه لای تار و پود رومیزی بافته اند و معتقدند برای آشپزی کارآمد هستند. یک اپلیکیشن متصل به این سیستم براساس آنچه روی میز قرار دارد، دستور غذایی را پیشنهاد می کند.

محققان معتقدند این سیستم به عنوان یک ابزار حافظه عمل می کند. به عنوان مثال چنین سیستمی به کاربر یادآوری می کند تا ایربادهایش را هنگام خروج از خانه فراموش نکند یا ظرف های غذا را بشوید.

البته اصل این پروژه محدودیت هایی دارد و اشیای فلزی را شناسایی نمی کند. همچنین سیستم مذکور در شناسایی کتاب و اشیای گوشه دار نیز عملکرد چندان مناسبی ندارد. بنابراین تعجبی ندارد شناسایی کارت های بانکی با این سیستم دچار مشکل باشد. علاوه بر آن نتیجه شناسایی برخی نوشیدنی ها نیز چندان قابل اعتماد نیست.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs