pire mard

بوش و ربات‌های هوشمند در سطح ماه

به‌نقل از بک‌پرس و سایتdigitaltrends، درحالی که اخیرا ماشین‌های الکتریکی و برقی درحال جایگزین شدن با خودروهای با مصرف سوخت فسیلی در سطح بسیاری از خیابان‌های دنیا هستند، اما تعدادی از این وسایل الکتریکی توانسته‌اند به سطح ماه برسند  .ازجمله وسایل نقلیه در سطح ماه ، ربات های ایجاد شده توسط ناسا هستند که به پانل های خورشیدی برای برق متکی هستند .

گروهی از شرکت های تحقیقاتی از جمله Bosch آلمان سعی دارند از فناوری مشابه وسایل الکتریی برای کمک به ماشین ها و ربات‌های نسل بعدی در یافتن ایستگاه های شارژ استفاده می کنند.

بوش ، Astrobotic ، WiBotic و دانشگاه واشنگتن در حال توسعه روش هایی برای شارژ نگه داشتن ربات ها در شب‌های قمری هستند تا آنها توانایی شارژ نگه‌داشتن باتری خود و ادامه حرکت و جست‌و جو را داشته‌باشند.به این منظور مهندسان از شارژ بی‌سیم که معمولاً برای تلفن های هوشمند و اتومبیل های برقی و ناوبری خودکار استفادشده است ، بهره‌خواهند برد. اجرای این پروژه در مرحله طراحی ساده است: وقتی باتری آنها کم باشد ، ربات ها به طور مستقل یک صفحه شارژ بی سیم پیدا می کنند.

عملی ساختن این سیستم در سیاره زمین کار ساده تری است ، درحالیکه تنظیم دقیق آن برای استفاده در ماه از آنچه به نظر می رسد پیچیده تر است. چراکه ، استفاده از سیستمGPSدر سطح ماه قابل اعتمادنیست.

“حرکت به یک ربات در ماه به معنای پیمایش یک جارو برقی رباتیک در خانه شما نیست ، یا حرکت در اتومبیل خودران در جاده ها نیست. راه حل های استفاده‌شده در سطح زمین که مبتنی بر رادیو هستند  در ماه در دسترس نیستند و زمین و گردوغبار غیرقابل پیش بینی قمری انجام ناوبری دقیق را فقط با استفاده از نشانه های تصویری دشوارتر می کند. بنابراین ، برای حل این چالش منحصر به فرد ، ما به همجوشی و درک هوشمند داده های چند حسی ربات نیاز داریم. “دکتر سامارجیت داس ، رهبر گروه هوشمند اینترنت اشیا Bos بوش ، در بیانیه ای توضیح داد.

فن آوری های همجوشی چند سنسور در هسته اصلی پروژه هستند. ربات ها با تجزیه و تحلیل فیلم های ویدئویی ، واحدهای اندازه گیری اینرسی ، حرکات فرکانس رادیویی و ارتعاشات حرکت می کنند. داده های جمع آوری شده توسط این حسگرها به ربات ها کمک می کند تا عمق دهانه را اندازه گیری کنند. بوش با Astrobotic’s CubeRover کار خواهد کرد (که در بالا نشان داده شده است) ، که تقریباً به اندازه یک جعبه کفش است و وزن آن زیر 5 پوند ، که پروژه را بسیار تسهیل می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs