pire mard

5 روشی که فناوری هوش مصنوعی بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد

در سالهای اخیر دانشمندان پیشرفتهای چشمگیری در زمینه فناوری هوش مصنوعی داشته اند.برخی از افراد هوش مصنوعی را با ربات های علمی تخیلی متصور می‌شوند، اما در واقع، این فناوری روندهای روزمره را ساده و بهتر می‌کند و به ما امکان را می‌دهد در مدت زمان کمتر به موفقیت بیشتری دست یابیم.

امروزه هوش مصنوعی در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما نقش دارد ، از رفت و آمد تا خرید یا جست و جو در اینترنت. توسعه نرم افزار هوش مصنوعیAI software development یک بازار عظیم است و این فناوری همیشه در حال پیشرفت است. در اینجا به بررسی پنج روش تأثیر AI بر زندگی روزمره شما پرداخته شده است.

شبکه های اجتماعی

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که بازار رسانه‌های اجتماعی AI از 633 میلیون دلار در سال 2018 به 2.1 میلیارد دلار در سال 2023 رشد خواهد کرد. هرچه شیوع و گسترش فناوری هوش مصنوعی و رسانه های اجتماعی در زندگی مردم بیشتری می‌شود، تقاطع این دو نیز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. شبکه رسانه‌های اجتماعی از فناوری هوش مصنوعی برای تبلیغ موثرتر به کاربران استفاده می کنند.

اکثر شبکه های اجتماعی به بازاریابان اجازه می‌دهند کمپین‌های تبلیغاتی پولی گسترده‌ای را انجام دهند و بدون هوش مصنوعی‌، بازاریابان هزینه‌های زیادی را صرف ایجاد و توزیع محتوا برای هر کمپین می کنند. با این حال، فناوری هوش مصنوعی می‌تواند تبلیغات خلاقانه‌ای در شبکه های اجتماعی را به تنهایی ایجاد کند. این تبلیغات برای تولید کلیک و تبدیل بهینه شده اند و حتی می توانند شامل پیوندها و هشتگ های کوتاه نیز باشند.

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی نیز برای بهبود تجربه کاربر به هوش مصنوعی متکی هستند. به عنوان مثال‌، فیس بوک از یادگیری ماشینی برای شناسایی چهره کاربران در عکس ها و ارائه محتوای شخصی به کاربران استفاده می کند.

Snapchat از فناوری هوش مصنوعی برای پوشاندن فیلترهایی که همگام با چهره کاربران حرکت می کنند استفاده می کند. همچنین LinkedIn از AI برای ارائه توصیه های شغلی و پیشنهاد تماس بهکاربران خود استفاده می کند.

هوش مصنوعی اکنون بخشی از زندگی روزمره است حتی اگر واضح نباشد ، هوش مصنوعی از جهات مختلفی بخشی از زندگی روزمره شماست. اگر یک تبلیغ هدفمند در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید ، ممکن است توسط AI تولید شده باشد. وقتی از دستیار دیجیتال خود سوالی می‌پرسید‌، فناوری هوش مصنوعی باعث می‌شود تا در وب جستجو کند و مفیدترین پاسخ را پیدا کند. توصیه‌های ارائه شده محصول شما هنگام خرید‌، توصیه های موسیقی شما از Spotify و پیشنهادات دوستانه در شبکه های اجتماعی همه تحت تأثیر فناوری هوش مصنوعی هستند.

دستیارهای دیجیتال

دستیارهای دیجیتال مانند Google Home و Amazon Alexa در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. شما می توانید از دستیارهای دیجیتال برای اهداف مختلف استفاده کنید‌، اما موارد زیر برخی از رایج ترین موارد استفاده شده هستند:

  • اصلاح دیکته لغات
  • جستجوهای اینترنتی
  • هشدارها و تایمرها
  • برنامه ریزی
  • یادآوری ها
  • پخش رسانه
  • محاسبات

برخی از دستیارهای دیجیتال، اتوماسیون خانگی را نیز ارائه می دهند که به شما امکان می دهد از فناوری کنترل ترموستات‌، چراغ‌ها‌، درب گاراژ و سایر دستگاه‌ها استفاده کنید. بسیاری از دستیاران دیجیتال برای درک نکات ریز زبان انسان از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کنند. با این کار دستگاه‌ها می توانند جملات کامل گفته شده توسط کاربر را پردازش کرده و با گفتار طبیعی پاسخ دهند.توانایی زبان طبیعی با گذشت زمان بهتر و بهتر می شود تا زمانی که دستیارهای دیجیتال دقیقاً مانند انسان به نظر برسند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی “machine learning “همچنین به دستیاران دیجیتال کمک می‌کنند بدون نیاز به دخالت انسان‌، خود را بهبود بخشند. به عنوان مثال‌، اگر یک کاربر آیفون به سیری بگوید که در پاسخ دادن به یک درخواست اشتباه کرده است‌، از این داده‌ها می‌آموزد تا از تکرار خطا جلوگیری کند. برای اصلاح اشتباه نیازی به برنامه‌ریزی مجدد توسط انسان نیست.

جستجوی وب

بیشتر افراد هر روز چندین بار از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. موتورهای جستجو از دهه 1990 وجود داشته‌اند‌، اما فناوری هوش مصنوعی اخیراً شروع به تغییر تجربه جستجوی وب کرده است. یکی از بزرگترین کاربردهای AI در موتورهای جستجو ایجاد الگوریتم های رتبه بندی است. در حالی که هنوز تلاش زیادی برای ایجاد و تنظیم این الگوریتم ها وجود دارد‌، بسیاری از موتورهای جستجو نیز از AI برای بهبود آنها استفاده می کنند. این روی نتایجی که در صفحه اول جستجوی وب می بینید و همچنین ترتیب نمایش نتایج تأثیر می گذارد.

هوش مصنوعی نیز عامل مهمی در کنترل کیفیت است. بازاریاب ها همیشه در تلاشند رتبه بندی جستجوی وب سایت‌های خود را افزایش دهند و برخی از افراد سعی می‌کنند از روش‌های سوال برانگیزی مانند پر کردن کلمات کلیدی و متن نامرئی برای جابجایی سایت‌های خود استفاده کنند.

فروشگاه ها و خدمات آنلاین

اگر به صورت آنلاین خرید می کنید‌، این احتمال وجود دارد که فناوری هوش مصنوعی بخشی از تجربه تجارت الکترونیکی شما باشد. هوش مصنوعی در فناوری دستیار دیجیتال‌، جستجوی وب و تبلیغات در شبکه های اجتماعی که همگی از مولفه‌های اصلی خرید آنلاین هستند‌، نقش دارد. اگر تبلیغاتی را در Facebook برای محصولی که در حال گوگلینگ آن بوده اید مشاهده می‌کنید‌، به احتمال زیاد در برخی مراحل فرآیند هوش مصنوعی در آن دخیل بوده است.

یکی دیگر از عملکردهای مهم هوش مصنوعی در خرید آنلاین‌، ربات‌های گپ است که به طور معمول 24 ساعته 7 ساعته برای پاسخگویی به سوالات و ارائه راه حل برای مشکلات رایج در دسترس هستند. اگرچه چت بات‌ها همیشه به اندازه گفتگو با یک نماینده انسانی مفید نیستند‌، اما می‌توانند برای مسائل آسان سریع کمک کنند.

توصیه های موسیقی

هر روز ، هنرمندان ده ها هزار قطعه جدید را در سرویس های پخش موسیقی مانند Spotify بارگذاری می کنند. فناوری هوش مصنوعی در مرتب سازی همه این آهنگ ها و ارائه توصیه هایی به کاربران براساس سابقه گوش دادن ، نقشی اساسی دارد.

به عنوان مثال ، Spotify از یادگیری ماشینی برای سرویس Discover Weekly خود استفاده می کند که هر دوشنبه لیست پخش سفارشی موسیقی جدید را به کاربران ارائه می دهد. این به کاربران کمک می کند آهنگ ها و هنرمندان جدید را به راحتی پیدا کنند و به هنرمندان کوچک نیز کمک می کند تا بیشتر در معرض دید قرار گیرند.

برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که استفاده گسترده از فناوری هوش مصنوعی منجر به انقلاب صنعتی دوم خواهد شد. هوش مصنوعی در حال حاضر تأثیر زیادی در بسیاری از جنبه های وظایف روزمره ما گذاشته است. هرچه پیشرفت های بیشتری در فناوری
هوش مصنوعی “AI: ایجاد شود‌، در زندگی روزمره شیوع بیشتری خواهد یافت.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs