EDISON World ،یک سبک زندگی حساس به مصرف انرژی در خانه هوشمند

EDISON World ،یک سبک زندگی حساس به مصرف انرژی در خانه هوشمند
۱۷ تیر ۱۰:۱۲ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

EDISON WORLD بازتابی است از بازارِ دائما در‌حال‌گسترش “اینترنت اشیاء” برای خانه هوشمند.در این مطلب به کاکردها و اهمیت نقش EDISON WORLD در خانه هوشمند و کاهش مصرف انرژی خواهیم پرداخت.

به گزارش BACpress،بیش از ۱۳۰ سال است که ۱EDISON  به خانه‌های مردم ایتالیا برق‌رسانی می‌کند. از رونق اقتصادی دهه ۶۰ میلادی تا به امروز، EDISON عمیقا با تاریخ این کشور تنیده شده است۲. سرگذشت مسحور‌کننده‌ آن همه مشخصه‌های یک اسطوره را در خود دارد. در سال ۱۸۸۱، ژوزپه کلمبو، مخترع ایتالیایی، متوجه شد که چراغ حبابی توماس ادیسون چه پتانسیل عظیمی دارد و آن را به شهر میلان معرفی کرده و تامین روشنایی تماشاخانه افسانه‌ای لااسکالا را در ۱۸۸۳ به انجام رساند. تنها یک سال پس از آن، کلمبو شرکتی را بنا نهاد که بعدها برای نخستین بار برق را به تمام کشور رساند.

امروزه EDISON قدیمی‌ترین شرکت اروپا در زمینه انرژی است اما همچنان این جامعه‌ی به‌سرعت متحول‌شونده‌ی ما را در کانون توجه خود دارد. این برند که در دو عرصه کسب‌و‌کاری اصلی، برق و هیدروکربن۳  فعالیت دارد در زمره شرکتهای برتر انرژی در ایتالیا و سراسر اروپا است که پیشاپیش متوجه پتانسیل زندگی خودگردان شده و نیازهای مصرف‌کننده را فهمیده است، و با توجه به اینها به خانه‌ها برق‌رسانی می‌کند.

EDISON WORLD

EDISON WORLD بازتابی است از بازارِ دائما در‌حال‌گسترش “اینترنت اشیاء” برای خانه هوشمند

جامعه ما – که دارد به طرز فزاینده‌ای از اتصالات شبکه‌ای برخوردار می‌شود – بیش از همیشه نیازمند یک سرویس برق و گاز طبیعی است که متناسب با سبک‌های زندگی پرمشغله امروزی باشد. مصرف کنندگان برخوردار از فناوری‌های پیشرفته که دائما متصل به شبکه هستند، در پی طرق و وسایلی هستند که انعطاف‌پذیر بوده و قابلیت دلخواه‌گردانی  داشته باشند تا با آنها بتوانند شیوه مدیریت و نگهداشت ارزشمندترین دارایی‌شان، یعنی خانه‌شان را، بهبود ببخشند.

مجموعه سرویس های EDISON

EDISON با ملاحظه این موضوع در حال ایجاد تحولی عمیق در رویکرد خود و گسترش بازه اقداماتش است تا با مجموعه جامعی از سرویس ها وارد بازار خانه هوشمند شود: EDISON WORLD. این هت‌تریک برنامه‌ای چنان طراحی شده است که سه مقصود مشخص در خانه‌ها را برآورده سازد:

اتومات بودن خانه: EDISON samart living؛ امن بودن و محافظت شدن فضای سکونت: EDISON case relax؛ و شفاف بودن هزینه‌های انرژی در خانه و بهره‌مندی از انرژی سبز: EDISON WORLD luce e gas و EDISON my forest.

EDISON

سرویسهای موردبحث EDISON وسایل و طرقی با قابلیت دلخواه‌گردانی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می دهند تا شیوه مدیریت خانه‌شان را با آنها بهبود ببخشند

EDISON WORLD بازتاب‌دهنده این موضوع است که شرکت به لزوم کاستن از اتلاف انرژی به منظور محافظت از محیط‌زیست واقف است. هدف بسته هوشمند جدید آن است که نیازهای تک تک مشتریان تامین شود؛ این بسته با خواسته‌های خاص تک‌تک افراد جور است.

الساندرو زونینو، مدیرعامل EDISON energia می‌گوید: “EDISON دارد بازار سنتی انرژی را به لرزه درمی‌آورد. در دنیای ما که به سرعت در حال تغییر است دیگر صِرف تامین انرژی و گاز طبیعی، کافی نیست. هدف ما این است که رابطه نزدیکی با مردم داشته باشیم و با راه‌حلهای مدیریتی نوین، پربازده، ساده و هوشمند، که معطوف به مصرف پایدار انرژی هستند، حداکثر آسایش و بهزیستی آنها را تضمین کنیم، و اینگونه، پیشرفت را تداوم ببخشیم.”

بسته smart living به منظور تامین نیازهای فزاینده تک‌تک مشتریان طراحی شده است

EDISON samart living

راه‌حل smart living شرکت شامل یک استارترکیت است که می‌توان برای برآورده ساختن نیازهای شخصی هریک از کاربران، آن را دلخواه‌گردانی کرد. مهمترین و اساسی‌ترینِ این سرویسها یک کنسول بی‌سیم است که با طراحی پیشرفته‌اش می تواند با اغلب دستگاه‌های خانه هوشمندی که هم‌اکنون در بازار موجودند وارد تعامل شده و آنها را مدیریت کند. این واحد، مجهز به یک دوربین ویدئو، زنگ هشدار (آلارم)، باطری پشتیبان و یک اسلات SIM است.

پلتفرم یکپارچه smart living شامل یک رابط (کورد) هوشمند نیز است که اتصال میان یک وسیله برقی و پریز برق است. کاربر با این دستگاه می‌تواند این یا آن وسیله برقی را از راه دور کنترل کند، خاموش و روشنش کند، و بر مصرف انرژی‌اش نظارت کند. به علاوه، یک “نشانگر حرکت،روشنایی، و دما” نیز بخشی از این کیت است که عبور افراد را تشخیص داده و فعالانه سطوح روشنایی و دمای اتاق را متناسب با آن تنظیم می‌کند. یک “حسگر پنجره/در نیز هست که می‌تواند در صورت ورود کسی به ملک، هشدارهایی به تلفن‌های همراه بفرستد.

EDISON samart living

این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا با برنامه‌ریزی تنظیمات و کنترلهای خودکار زندگی روزمره را آسانتر سازند

امکانات دیگر EDISON smart living

کیت  EDISON smart living را می توان با دانلود کردن اپ، به سریع و به سهولت نصب کرد. این اپ کار اتصال دستگاه به شبکه و اعمال تنظیمات دلخواه را انجام می‌دهد. Smart living قابلیت اتصال به هر محصول جدیدی را دارد و گزینه بهبود امنیت، آسایش، صرفه‌جویی‌هایی که در مصرف‌ انرژی می‌شود، و کنترل وسایل الکتریکی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به علاوه، این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا با برنامه‌ریزی کردن تنظیمات و کنترلهای خودکار، زندگی را آسانتر کنند. به عنوان مثال، گزینه “بیرون از خانه” (“away”) دوربینهای ویدئویی و ردیابهای حرکت را فعال می‌کند؛ یک گزینه دیگر، که برای جشنها و مهمانی‌ها عالی است، با فشار یک دکمه، موسیقی پسزمینه پخش می‌کند و رنگ و میزان روشنایی چراغها را تنظیم می‌کند.

EDISON smart home این فرصت را برای علاقه مندان فراهم کرده است که تا ۷ آوریل از درهای دفاتر مرکزی‌اش در مرکز میلان  (foro buonaparte 35) بازدید کنند. بازدید‌کنندگان می‌تواند با سیستمهای خانگی خودکار شرکت کار کنند و درباره شیوه‌های مختلف بهبود کیفیت زندگی و امنیت چیزهای فرا بگیرند.

EDISON smart living

EDISON smart living شامل یک استارترکیت از محصولات است

EDISON case relax

افزون بر سرویسهای EDISON WORLD، casa relax را داریم که سرویس جدید EDISON برای مشترکین است. مقصود این پلتفرم آن است که اختلالهای غیرمنتظره در خانه را به حداقل برساند، چه یک برق‌رفتگی باشد و چه خرابی دیگ سیستم حرارت مرکزی. این سرویس کاری می‌کند که با صرف چند یورو در ماه دیگر نیازی به بازسازی‌های پرهزینه نباشد، و حتی یک سرویس تعمیرات اضطراری برای سیستمهای برق و گاز طبیعی هم دارد بی آنکه هزینه اضافی‌ای در بر داشته باشد. از آنجا که این شرکت شبکه‌ای مشتمل بر ۱۴۰۰ تکنیسین در سراسر ایتالیا دارد، مشتریان می‌توانند خدمات سریع و ۲۴ ساعته دریافت می کنند و با هر تماس، و در عرض دو ساعت، تکنیسینی به خانه اعزام می‌شود.

EDISON

یک کنسول بی‌سیم با طراحی پیشرفته که به سهولت همه دستگاه‌های خانه هوشمند را مدیریت می‌کند

 EDISON  luce e gas

سومین جنبه این طرح آغازگرانه ، EDISON WORLD luce e gas است؛ روشی شفاف برای صدور قبض که به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد تا تصمیمات مطلعانه‌تری اتخاذ کنند. این بخش از طرح، قیمتهای عمده برق و گاز طبیعی را به اطلاع خانواده‌ها می‌رساند و هزینه‌های ماهانه قبضهایشان را  با جزییات نشانشان می‌دهد.

 EDISON  luce e gas

یک “نشانگر حرکت، روشنایی، و دما” عبور افراد و میزان روشنایی و دما را تشخیص می‌دهد

این برنامه همچنین به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا برای محافظت از محیط‌زیست، مسئولیت تقبل کنند. مشتریان می توانند صرفا با پرداخت ۱ یورو در ماه درختی را به فرزندخواندگی پذیرفته و تاثیر زیست‌محیطی مصرف انرژی روزانه‌شان را جبران کنند. به عنوان بخشی از برنامه EDISON my forest یک ناحیه درختکاری جدید در هاییتی ایجاد خواهد شد. مشتریانی که مشارکت‌کرده‌اند قادر خواهند بود که به صورت آنلاین شاهد رشد درختهایشان باشند و در شبکه‌های اجتماعی عکسها و اطلاعاتی درباره درختهایشان به اشتراک بگذارند. این طرح آغازگرانه به جذب کربن، کاهش فرسایش خاک، احیاء ثبات هیدروژئولوژیک (ثبات مربوط به زمین‌شناسی آب)، و تقویت بهره‌وری محلی کمک می کند.

EDISON

می‌توان یک حسگر در و پنجره را تماماً دلخواه گردانی کرد تا نیازهای شخصی هریک از کاربران را برآورده سازد

بهبود مدیریت و انرژی، هدف انقلاب EDISON WORLD

می توان رد همه کارهایی که می کنیم را تا منابع انرژی پی گرفت؛ از آن لحظه صبح که بیدار می‌شویم تا آن دقیقه شب که به خواب می‌رویم. عرضه EDISON WORLD بازتاب‌دهنده توجه و تمرکز قوی شرکت بر موضوع اتلاف انرژی و توسعه فناورانه، و کوششهای آن در جهت محافظت از محیط زیست است. EDISON در محدوده خانه یک راه‌حل جامع و قابلِ دلخواه‌گردانی ایجاد کرده است که هدفش بهبود و مدیریت زندگی‌های روزمره ما است. درک عمیق این شرکت از نیازهای مصرف‌کنندگان، بالاخص در جامعه‌ای  که دارد به طرز فزاینده‌ای از اتصالات شبکه‌ای برخوردار می‌شود، توش و توانی وافر به جنبش انقلاب EDISON WORLD بخشیده است.

EDISON WORLD

یک کار گرافیکی اثر متئو سیبیک، طراح ایتالیایی که کارکردهای فراوان EDISON WORLD را نشان می‌دهد

EDISON قدیمی‌ترین شرکت اروپایی در زمینه انرژی است، و یکی از پیشگامان این صنعت در ایتالیا و اروپا. انرژی‌ای پایدارتر برای آینده، با منابع انرژی تجدیدپذیر، بازدهی بالای انرژی، خدمات جدید، و دیجیتال‌سازی، این است آن رویکرد نوین به انرژی، رویکردی که مولفه‌ای اساسی در کیفیت زندگی و مزیت رقابتی شرکتی است. نوآوری کلید این آینده است و EDISON رویارویی با این چالش را برعهده گرفته است تا آن روحیه پیشگامی را که از ۱۸۸۴ پیشبرنده توسعه شرکت بوده است زنده نگاه دارد. امروزه EDISON در زمره شرکتهای برتر انرژی در ایتالیا و اروپا است، در ۱۰ کشور فعالیت دارد،  و در سراسر جهان در دو حوزه اصلی کسب‌و‌کار خود، یعنی برق و هیدروکربن، ۵۰۰۰ نفر را به استخدام خود درآورده است.

 

پانوشت:

۱٫برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به: http://www.edison.it/

۲٫برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به: http://www.edison.it/en/130-years-history

۳٫برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به: http://www.edison.it/en/our-buisiness-areas

 

*******

  Article "tagged" as:
  Categories:
IoT

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.