Metalface رزین فلزی که نور و امواج رادیویی را منتقل می‌کند

Metalface رزین فلزی که نور و امواج رادیویی را منتقل می‌کند
۲۲ تیر ۰۸:۵۱ ۱۳۹۸ پرینت گرفتن از این مقاله

به گزارش BACpress،شرکت ژاپنی kenma اخیرا metalface را به بازار عرضه کرده است، یک رزین فلزی ابداعی با کاربردهای نامحدود که سطوح را به نمایشگرهای تعاملی تبدیل می کند. ظاهر آن از فلزهای واقعی قابل‌تشخیص نیست و توانایی انتقال نور و امواج رادیویی را دارد، که همین باعث می‌شود که بسیار به‌کارخور باشد. به علاوه، دچار فرسایش نمی‌شود و در نتیجه می توان محصولات سبک و نازک با آن ساخت و این انقلابی است در نحوه استفاده مردم از فلز و تصوری که از آن به عنوان یک ماده مورد استفاده در طراحی‌ها وجود دارد.

Metalface

Metalface عالیترین رزین فلز

قابلیت کار به صورت لمسی با metalface

این ویژگی‌ها باعث می‌شود که metalface ماده ایده‌الی برای محصولاتی الکترونیکی، دستگاه‌های کمک‌حرکتی و روبات‌ها باشد. از آنجا که فلزات معمول نمی‌توانند نور یا امواج رادیویی را انتقال دهند، انتظار می‌رود که این ماده جدید در سالهای پیش رو جایگزین آنها شود. ماده metalface اطلاعات را نمایش می‌دهد، امواج رادیویی نظیر ۵G را منتقل می‌کند و می توان با آن به طور لمسی کار کرد.

metalface

قابلیت کار به صورت لمسی با metalface

برخی از کاربستهایی که طراحان برای این ماده در نظر دارند عبارتند از استفاده از به عنوان پنل خودرو و داشبورد، اطلاع رسانی دیداری (ساینیج) و نمایشگرها در قطارها، و پنل کنترل آسانسور. این ماده می‌تواند به کمک مانیتورهای خانه هوشمند و نمایشگرهای دیجیتال وسایل خانگی نظیر یخچال، حمام، کنترلهای وان حمام و انواع حسگرهایی که خانه را کنترل می‌کنند بیاید و برای دستگاه‌های شخصی‌تر نظیر دستگاه‌های هوشمند، ماشین‌حسابها و صفحه‌کلیدهای لمسی، پایانه‌های پرداخت بدون تماس و پنلهای مطالعه نیز به کار می آید.

metalface

metalface یک رزین فلز با امکانات شگفت انگیز

از آنجا که این ماده در انواع رنگهای و ظاهرهای فلزی موجود است، امکانات بی‌نهایتی در اختیار طراحان می‌گذارد. به علاوه، می توان با استفاده از “چاپ فلز” متعارف و تکنیکهای پرداخت‌کاری نظیر کنده‌کاری ظریف ، ساب‌پاشی (بلاستینگ)، افکتهای سه‌بعدی نظیر برجسته‌کاری و دیگر تکنیکها در آن تغییراتی بوجود آورد. این کار با تنظیم کردن الگوی منحصر‌به‌فرد چاپ و ضخامت جوهر مخصوص امکان‌پذیر می‌گردد که با ایجاد نور و سایه حالتی سه‌بعدی را القاء می‌کند. موارد استفاده آن بوضوح نامحدود است.

منبع:designboom.com

  Article "tagged" as:
  Categories:
IoT

هیچ نظری ارسال نشده است!

شما می توانید یک مکالمه را شروع کنید.

ارسال دیدگاه

اطلاعات شما در امنیت کامل خواهد بود! آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.