loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خانه‌ هوشمند : اتوماسیون ساختمان و کنترل کارکردهای آن بوسیله تلفن

اتوماسیون ساختمان و کنترل کارکردهای آن بوسیله تلفن

به گزارش BACpress ، برای کنترل سیستم‌های اتوماسیون ساختمان به user interfaces هوشمند نیاز داریم. عرف بر این است که برای هر زمینۀ کارکرد مجزا سیستمی جداگانه به کار گرفته شود. GLT Planungsbüro für Gebäudetechnik نشان می‌دهد که چطور می‌توان تمام زمینه‌های کارکردی را در یک سیستم تنها ادغام کرد بطوریکه هزینه‌های یکپارچه‌سازی و مدیریت آن پایین باشد و در عین حال کارایی و انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد.

راهکار کنترل کارکردهای اتوماسیون ساختمان

کارکنان به منظور دسترسی به کارکردهای اتوماسیون که در ساختمان تعبیه شده‌اند از یک نرم‌افزار client در ترکیب با تلفن خود استفاده می‌کنند. آن‌ها به این وسیله می‌توانند blind‌ها را باز و بسته کنند، دمای اتاق را تغییر دهند و چراغ‌ها را روشن و خاموش یا نورشان را کم و زیاد کنند. این نرم‌افزار client می‌تواند به عنوان وسیله‌ای ارتباطی در ترکیب با headset‌ها نیز به کار رود.

اتوماسیون ساختمان
اتوماسیون ساختمان

اجرای راهکار

در راهکاری که شرکت CYTEL.WAVE برای اتوماسیون و ارتباطات عرضه می‌کند دسترسی به KNX bus از طریق KNX IP gateway انجام می‌شود. CYTEL.WAVE جدا از کارکردهای معمول سیستم‌های تلفن کلاسِ enterprise یک سرویس اتوماسیون با کارایی بالا را عرضه کرده است که می‌توان به راحتی آن را از طریق scripts پیکربندی کرد. از این سیستم می‌توان برای خودکارکردن و کنترل تلفن و کارکردهای مختلف موجود در ساختمان استفاده کرد.

با استفاده از این نرم‌افزار client می‌توان از هر یک از اتاق‌های محل کار به کارکردهای کنترل ساختمان و تلفن، دوربین‌های مداربسته، تاریخچه و اطلاعات مصرف انرژی دسترسی پیدا کرد.

به علاوه می‌توان هر کدام از دکمه‌های تلفن را به یکی از کارکردهای اتوماسیون ساختمان اختصاص داد.

امکانات راهکار شرکت CYTEL.WAVE

  • دسترسی به همۀ کارکردهای اتوماسیون ساختمان از جمله KNX به‌وسیلۀ نرم‌افزار client و تلفن
  • ایجاد سیستمی کارا برای تلفن که شامل کارکردهای گفتگو، voice mail، video telephony و فکس است.
  • ادغام دوربین‌های مدار بسته
  • انعطاف‌پذیر بودن کارکردهای اتوماسیون
  • ایجاد سیستمی فراگیر برای authorization: اجازۀ دسترسی می‌تواند بر اساس سطح کارکردها و عنوان گروه‌های استفاده‌کننده داده شود
  • وجود interface‌هایی برای IP، ISDN، GSM، SIP
  • Log files برای تحلیل‌های آماری بعدی به یک SQL server فرستاده می‌شوند

مزایای راهکار شرکت CYTEL.WAVE

اپراتور از desktop screen خود کنترل کاملی بر کارکردهای اتاق‌‌ دارد. برای استفاده از کارکردهای ارتباطی و اتوماسیون ساختمان تنها به یک نرم‌افزار client نیاز است. یک سیستم مرکزی ارتباطات و اتوماسیون را کنترل می‌کند. موارد استفادۀ آن انعطاف‌پذیر بوده و امکان اعمال اصلاحات بعدی در آن وجود دارد. این نرم‌افزار می‌تواند روی انواع مختلف رایانه‌های رومیزی نصب شود. از آنجا که تنها یک سیستم لازم است هزینه‌ها به میزان چشمگیری کاهش می‌یابند.

 

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید