loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > پروتکل‌ هوشمندسازی : اجرای کنترل KNX برای iPhone، iPod Touch و iPad

اجرای کنترل KNX برای iPhone، iPod Touch و iPad

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش BACpress :شرکت ibs intelligent building services gmbh برای این کار راهکاری را معرفی می‌کند که در آن برای همۀ کاربردهای ساختمان از اجزای استاندارد KNX استفاده می‌شود. مبنای اپلیکیشن حاضر بر نرم‌افزار m..remote visualization بوده و با server جدید m..myhome مرتبط است.

نحوه پیاده سازی طرح با KNX

m..remote Client یک نرم‌افزار visualization برای iPhone، iPod Touch و iPad است که امکان پیکربندی آزادانۀ آن وجود دارد. می‌توان GUI‌ها را در یک editor ویژه تولید کرد و سپس آن را در end device بارگذاری کرد. دستگاه‌های mobile از طریق اتصال‌های WLAN که درون شبکۀ کابلی محلی قرار دارند با سیستم ارتباط برقرار می‌کنند.

پردازش و ارتباط با تأسیسات KNX بوسیلۀ m..myhome controller انجام می‌شود. این فناوری از KNX IP استفاده می‌کند. controller مذکور می‌تواند همزمان تا 50 آدرس KNX را به کار بگیرد. این سیستم را می‌توان با انواع مختلفی از پروتکل‌ها تطبیق داد و در نتیجه می‌توان آن را برای complex media control به کار برد و امکان ادغام تمام کارکردهای داخلی موجود در حوزۀ KNX فراهم می‌شود.

built-in scripting engine امکان واردکردن زنجیرۀ command‌های پیچیده را تسهیل می‌کند.

KNX
کنترل KNX برای iPhone

کاربردهای این طرح

کاربران بوسیلۀ کنترل‌های نصب‌شده روی دیوار و دستگاه‌های mobile می‌توانند به کارکردهای معمول اتوماسیون خانه‌ها و ساختمان‌های پیشرفته (مثل سیستم‌های روشنایی، گرمایش و blinds) دسترسی داشته باشند.

کنترل‌های وسایل صوتی و تصویری نیز در سیستم ادغام شده‌اند.از یک touch panel برای کنترل مرکزی استفاده می‌شود که امکان دسترسی به کارکردهای KNX و حوزۀ رسانه‌های دیجیتال مثل تلویزیون و audio را فراهم می‌کند. همچنین می‌توان از یک iPod Touch نیز به عنوان کنترل دیواری ثابت سیستم استفاده کرد. استفاده از این راهکار به خصوص در هتل‌ها سودمند است.

یکپارچگی سیستم به‌صورت wireless حداکثر انعطاف‌پذیری و کارکردپذیری را برای آن فراهم می‌کند.

مزایای این طرح

مزایای این روش قابل‌انکار نیست. m..remote visualisation به‌اصطلاح App بومی‌ای است که access times پرسرعتی دارد. به کمک این سیستم می‌توان از زمان تأخیری که در راهکارهای مبتنی بر وب رخ می‌دهد اجتناب کرد. مزیت بزرگ این سیستم هنگام ادغام فناوری‌های رسانه‌ای خود را نشان می‌دهد. با این راهکار می‌توان با صرف هزینه‌ای اندک به آسانی وارد دنیای اتوماسیون منازل و ساختمان‌ها شد. این سیستم دارای یک touch panel 10 اینچی نسل جدید است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید