loader image
صفحه اصلی > خانه‌ هوشمند و ساختمان هوشمند : اجزای اصلی خانه هوشمند را چه چیزهایی تشکیل می‌دهند؟

اجزای اصلی خانه هوشمند را چه چیزهایی تشکیل می‌دهند؟

پس از ارایه تعریف کامل از خانه هوشمند و توضیحاتی درباره ویژگی‌های آن، اکنون می‌خواهیم ببینیم اجزای اصلی خانه هوشمند را چه چیزهایی تشکیل می‌دهند و چطور باهم مرتبط می‌شوند؟

اجزای اصلی خانه هوشمند

برای فعال کردن کلیه‌ی کارها و مدیریت  اطلاعات، از مواردی که در ادامه توضیح میدهیم استفاده میشود.

  1. سنسورها برای جمع آوری داذه های داخلی و خارجی خانه و تخمین شرایط خانه عمل می‌کنند. این سنسورها به خانه و دستگاه های متصل به خانه وصل می‌شوند. سنسورهای اینترنت اشیاء که متصل به لوازم خانه هستند، اطلاعات را از طریق شبکه ی محلی به طور مداوم به سرور اصلی خانه ارسال می‌کنند.
  2. پردازشگرها برای انجام اقدامات محلی و یکپارچه آماده سازی می‌شوند؛ همچنین ممکن است برای برنامه‌هایی که به منابع گسترده احتیاج دارند به ابر اطلاعاتی متصل شوند. در نهایت داده های سنسورها توسط فرآیندهای سرور محلی پردازش میشوند.
  3. مجموعه ای از نرم افزارهای پیچیده که با نام API یا رابط برنامه نویسی نرم افزار وجود دارند که اجازه می‌دهد برنامه های خارجی آن را اجرا کند، با توجه به اینکه از قالب پارامترهای از پیش تعیین شده پیروی میکند. API ها می‌توانند داده های سنسورها را پردازش کند یا اقدامات لازم را مدیریت کند.
پردازش اطلاعات سنسورها از طریق سرور گوگل
پردازش اطلاعات سنسورها از طریق سرور گوگل

محرک‌ها برای تهیه و اجرای دستورات در سرور یا سایر دستگاه های تحت کنترل، عملکرد مشخص دارند. به این صورت که فعالیت مورد نظر را برای سیستم تحت فرمان ترجمه می‌کنند تا دستگاه بتواند اجرا کند.

هنگام پردازش داده‌های سنسور، اگر قوانین بر طبق اصول بررسی شود سیستم ممکن است یک دستور برای پردازنده‌ی دستگاه مناسب راه اندازی کند.

از طرف دیگر بانک اطلاعاتی ذخیره‌ی اطلاعات پردازش شده از سنسورها ( و سرویس‌های ابری) را انجام می‌دهند. همچنین برای تجزیه و تحلیل داده ها،‌ارائه و تجسم آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. داده های ذخیره شده برای استفاده ی بعدی در پایگاه داده ذخیره می‌شوند.

چکیده

سیستم خانه‌های هوشمند در دهه‌های گذشته به دلیل افزایش راحتی و کیفییت زندگی به محبوبیت زیادی دست یافتند.

بیشتر سیستم های خانه های هوشمند توسط تلفن‌های هوشمند و میکرو کنترلرها تحت کنترل قرار میگیرند.

سیستم یک تلفن هوشمند به عنوان کنترل‌گر و نظارت‌گر بر عملکرد خانه، از تکنیک ارتباط بیسیم استفاده استفاده می‌کند. ما مفهوم خانه ی هوشمند را با ادغام سرویس و پردازش ابری اینترنت اشیا،‌‌ به وسیله ی جایگذاری اطلاعات در حسگرها و محرک‌ها، شبکه سازی موارد هوشمند با استفاده از فناوری مربوطه، تعامل با موارد هوشمند با استفاده از آنالیز ابری برای دسترسی آسان در مکانهای مختلف، افزایش قدرت محاسبه و ذخیره سازی فضا و بهبود قدرت تبادل داده در میابیم.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید