loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و جدیدترین مطالب و شهر هوشمند و کسب و کار هوشمند : چگونه یک استراتژی کسب و کار هوشمند داشته‌ باشیم؟

چگونه یک استراتژی کسب و کار هوشمند داشته‌ باشیم؟

برای داشتن کسب و کار هوشمند در محیط رقابتی جهان امروز، داشتن برنامه‌ریزی استراتژیک، سازماندهی مستحکم و یک الگوی قابل اعتماد برای تصمیم‌گیری ضروری است. استراتژی کسب و کار مهم است زیرا شرکت های موفق باید آرمان گرایی بیانیه ماموریت را با واقعیت های تصمیم گیری عملیات روزمره ادغام کنند. تعیین اهداف تجاری، شناسایی بازار هدف و برنامه های مدیریت استراتژیک عناصر مهم استراتژی تجاری هستند.

به گزارش بک پرس، به نقل از مستر کلس، موفقیت کسب و کار شما به توانایی شما در تعیین و دستیابی به اهداف بستگی دارد.  با به کارگیری اصول هدف گذاری SMART، کسب و کار خود را در مسیر سریع قرار دهید.

 • تعیین اهداف تجاری:

استراتژی کلی کسب و کار، نقشه راه و تعیین اهداف نقاط عطفی در مسیر موفقیت هستند. ارزش های شرکت شما با هدف شما همراه است. اهداف استراتژی کسب و کار را اعلام کنید و آنها را در فواصل زمانی واقع بینانه قرار دهید.  سازمان خود را به سمت بهترین بودن سوق دهید، اما اهدافی را تعیین کنید که بتوان به طور منطقی به آنها رسید.  با گذشت زمان، تعادل بین جاه طلبی و تحقق را پیدا خواهید کرد. اهداف تجاری می‌توانند کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت باشد.

 • اهداف کوتاه مدت:

استخدام یک تیم درشرکت (قوی‌ترین تیم‌ها متشکل از مدیریت بالا: اهداف و مقاصد جامع را تعیین می‌کنند، مدیریت میانی: بر اجرای اهداف نظارت می‌کنند و بخش‌های خاص را نظارت می‌کنند، و نیروهای اجرایی : وظایف یک کسب‌وکار را انجام می‌دهند، مانند ساخت و ساز تشکیل می‌شوند)، تهیه پیش نویس از چشم انداز، و فروش اولین دسته از محصولات یا خدمات است.

 • اهداف میان‌مدت:

راه‌اندازی یک فناوری جدید یا محصولات جدید، ادعای درصد معینی از سهم بازار، توسعه اپلیکیشن گوشی هوشمند یا برتری در نظرسنجی‌های رضایت مشتری باشد.

 • اهداف بلند مدت:

عرضه اولیه عمومی (IPO)، رسیدن به یک هدف درآمدی خاص، پیروزی بر یک رغیب کاری ، یا همکاری با یک شرکت بزرگ در زمینه کار مرتب.

  • شناسایی بازار هدف:

شناسایی نوع افرادی است که خدمات یا محصول شما را استفاده می کنند.  در یک استراتژی تجاری موفق، شرکت تشخیص می دهد که آیا  متقاضیان کارشما،  در حال حاضر توسط برند دیگری خدمات ارائه می کنند یا خیر؟ چگونه ممکن است از آن برند جدا شوند؟ در ازای وفاداری، این متقاضیان به چه چیزی نیاز دارد؟ دریابید که چگونه برندهای مشابه مدعی سهم بازار شدند، آگاهی از برند را افزایش دادند و نیروی کار شاد و مولد را مدیریت کردند.

  • برنامه های مدیریت استراتژیک:

نشان دهنده طرح های تجاری است که برای دستیابی به اهداف تجاری خود با بازار هدفی که شناسایی وتعیین شده است، استفاده می شود.  استراتژی بازاریابی شامل انواع مختلف استاستراتژی یک برند (چگونه با مشتریان جدید ارتباط برقرار می کند؟)، استراتژی رقابتی آن (همه جریان های درآمدی ممکن چیست؟) و استراتژی رشد آن (چگونه بازارهای موجود را ادعا می کند و سپس به مشتریان هدف می رسد) است.


بیشتر بخوانید : هیاهوی تکنولوژی اینترنت اشیا در زندگانی بشر


به یاد داشته باشید که همه کسب و کارهای موفق، از شرکت های بزرگ گرفته تا استارت آپ های جدید، به یک استراتژی تجاری نیاز دارند تا تلاش های خود را متمرکز کنند و بیشترین سهم ممکن را در بازار داشته باشند.

5 عنصر از یک هدف تجاری هوشمند برای کسب و کار هوشمند :

SMART ،ابزار ساده ای است که توسط کسب و کارها برای فراتر رفتن از قلمرو هدف گذاری تئوری به یک برنامه عملی برای رسیدن به نتایج استفاده می شود.برای داشتن کسب و کار هوشمند و یا همان SMART نیا به عناصر مخفف شده این لغت هست. اهداف خاص(specific)، قابل اندازه گیری(measurable)، قابل دستیابی(archievable)، مرتبط(relevant) و مبتنی بر زمان(time-bound) است.

 •  اهداف خاص:

اهداف بزرگ به خوبی تعریف شده و متمرکز هستند. رایان بلر، The Goals Guy، بیان می‌کند: ” تمرکز یک نیروی قدرتمند ایجاد می کند؛ قدرت هدف. لحظه ای که شما روی یک هدف تمرکز می کنید، هدف شما به آهنربایی تبدیل می شود و شما و منابع شما را به سمت آن می کشاند. هر چه انرژی های شما متمرکزتر باشد، قدرت بیشتری خواهید داشت. ”

 •  قابل اندازه گیری:

اهداف، بدون نتیجه ای که قابل اندازه گیری باشد مانند یک مسابقه ورزشی بدون تابلوی امتیاز یا دروازه‌بان است.  اعداد بخش مهمی از تجارت هستند.  اعداد مشخصی را در اهداف خود قرار دهید تا بدانید آیا در مسیر درستی قرار گرفته‌اید یا خیر.

یک تخته سفید هدف که در دفتر شما نصب می‌شود، می‌تواند به عنوان یک یادآوری روزانه به تمرکز خود و کارمندتان بر روی نتایج هدفمندی که می خواهید به دست آورید کمک کند.

 •  قابل دستیابی:

کسب و کارهای کوچک، اغلب، اهدافی فراتر از دسترس تعیین می‌کنند. هیچ کس در یک شب، یک تجارت میلیارد دلاری ایجاد نکرده است. حتی سرمایه گذاران خطرپذیر، طرح های تجاری بی شماری از شرکت ها با اهداف عجیب و غریب را کنار می گذارند.  رویاهای بزرگ داشته باشید و ستاره ها را هدف بگیرید، اما یک پای خود را محکم روی زمین و واقعیت نگه دارید.

 •  مبتنی بر زمان:

اهداف و مقاصد کسب و کار هنگامیکه در هیچ چارچوب زمانی مرتبط با فرآیند هدف گذاری وجود ندارند، محقق نمی شوند.  خواه هدف کسب و کار شما افزایش 20 درصدی درآمد یا یافتن 5 مشتری باشد، یک چارچوب زمانی برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنید.  قدم بعد از هوشمندی کسب وکار شما این است که هر هدف را به مجموعه خاصی از وظایف و فعالیت ها تقسیم کنید. به طور دوره ای اهداف خود را مرور کنید و در صورت لزوم تغییراتی را انجام دهید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید