loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی برای شناسایی و کنترل نوزادان نارس

استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی برای شناسایی و کنترل نوزادان نارس

محققان استرالیایی از طراحی یک سیستم هوش مصنوعی در پزشکی خبر داده‌اند که می‌توان آن را به دوربین‌های دیجیتال افزود تا شناسایی و کنترل نوزادان نارس تسهیل شود.

به گزارش بک پرس، به نقل از زد دی نت، پزشکان با استفاده از این سیستم می‌توانند به طور خودکار نوزادان نارس را از روی چهره و پوست آنها شناسایی کنند و از راه دور نشانه‌های حیاتی آنها را کنترل و بررسی کنند تا در صورت لزوم مراقبت‌های خود را تشدید کنند.

توسعه نرم افزار برای پارچه هوشمند گوگل ممکن شد؛

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

استفاده از این سیستم نیاز به کاربرد حسگرهای الکتریکی تماسی را از بین می‌برد. این حسگرها تنها با افزودن صفحات چسبناک قابل استفاده هستند که می‌تواند منجر به پارگی پوست و عفونت‌های احتمالی در نوزادان شود. در مقابل استفاده از دوربین‌های ویدئویی غیر تماسی هوش مصنوعی هیچ آسیب جانبی برای نوزادان ایجاد نمی‌کند.

این دوربین‌های فوق دقیق می‌توانند برای کنترل ضربان قلب و تنفس نوزادان هم مورد استفاده قرار بگیرند. هوش مصنوعی دوربین‌های یادشده موجب می‌شود تا آنها حتی با بررسی حرکات بدن نوزادان هم بتوانند در مورد عادی یا غیرعادی بودن وضعیت آنها به جمع بندی برسند.

همه ساله در جهان ده درصد نوزادان به دلایل مختلف نارس به دنیا می‌آیند و با استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی ، به حفظ جان آنها کمک می‌کند. دقت این سیستم در بررسی و کنترل نوزادان نارس برابر با ۹۹.۷۸ درصد اعلام شده است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید