loader image
صفحه اصلی > جدیدترین مطالب و فناوری هوشمند و متاورس : استودیو معماری Roar در دنیای مجازی متاورس

استودیو معماری Roar در دنیای مجازی متاورس

استودیوی اماراتی Roar اعلام کرده است که در حال گسترش تجارت معماری و طراحی داخلی خود به دنیای مجازی متاورس است، جایی که زمینی را برای نمایشگاه جدید خود خریداری کرده است.

استودیو معماری Roar دو قطعه زمین دیجیتال را در دنیای مجازی سه بعدی Decentraland خریداری کرده است و قصد دارد آنها را به Roar Meta Space تبدیل کند. استودیویی برای طراحی و توسعه ملک در محیط دنیای مجازی متاورس. فضای Roar Meta Space دارای یک گالری هنری تجاری، یک نمایشگاه مبلمان و فروشگاه، یک فضای رویدادهای خلاقانه و تجاری و یک “هتل آزمایشی آینده” است.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از متاورس

بنیانگذار Roar می گوید دنیای مجازی  Metaverse “یک مد گذرا نیست“.

پالاوی دین، موسس و مدیر خلاق استودیو، گفت: «ضروری است که استودیو معماری Roar  به عنوان اولین داستودیو معماری در متاورس پرچمی را بگذارد».

دین می‌گوید: «متاورس به وضوح یک پدیده تجاری پایدار است، نه یک مد گذرا، بنابراین از اهداف استودیو معماری این است که می‌خواهیم – و باید – در آنجا باشیم

دین در توضیح دیدگاه خود برای متاورس، گفت که طراحی در دنیای متاورس  می‌تواند دو مانع مهم که  در اجرای طرح خلاقانه در معماری وجود دارد را رفع کند: مقررات ایمنی و بودجه.

بیشتر بخوانید: پیوستن بزرگ‌ترین دانشگاه چین به دنیای مجازی متاورس

Meta Space توسعه طراحی با AR و VR

دین همچنین معماران و طراحان را تشویق کرد که متاورس را به‌عنوان توسعه‌ای از رویه فعلی خود بدانند و نه یک اختلال با برنامه‌های معماری موجود.

دین گفت: «دنیای مجازی متاورس ناشناخته‌های خود را دارد و بسیاری از ابعاد آن امروزه برای بشر می‌تواند ناشناخته باشد. “طراحی با واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) ابزارهای اصلی در طراحی ما به‌حساب می‌آیند؛ این نحوه کار ما است. آنها ابزار تجارت ما هستند.”

او ادامه داد: «به‌طور سنتی، ما طرح‌ها را به مهندسان و سازندگان می‌دادیم تا در دنیای فیزیکی ایجاد کنند. متاورس به سادگی آن بخش از فرآیند را حذف می‌کند و اجازه می‌دهد تا به راحتی در دنیای مجازی طراح‌های خلاقانه ایجاد کنند
استودیو معماری Roar قطعات خود را در Decentraland به قیمت 18600 مانا (توکن ارز دیجیتال پلتفرم) یا تقریباً 36000 دلار آمریکا (27000 پوند) خریداری کرد. استودیو می‌گوید زمین در یک منطقه مطلوب نزدیک به منطقه مد و فشن واقع شده است.

پالاوی استودیو  معماری Roar خود را در سال 2013 تاسیس کرد. استودیو معماری Roar مستقر در دبی است. آنها پروژه‌های زیادی را نیز در این منطقه انجام داده‌اند از جمله طراحی خانه‌ها، فروشگاه‌ها، پروژه طراحی و اجرای هتل، فضای اداری و مدرسه.

برندهای معروف در متاورس

استودیو معماری Roar تنها شرکتی نیست که پا به دنیای متاورس گذاشتهاست، دنیای دیجیتال در حال ظهوری که علاقه مندان معتقدند بخش مهمی از کار و زندگی شخصی ما را تشکیل خواهد داد. هنرمند کریستا کیم سال گذشته اولین خانه دیجیتال NFT را فروخت، در حالی که هنرمند آندرس ریزینگر و معمار آلبا د لا فوئنته اخیراً خانه‌ای با الهام از دیتر رامز طراحی کرده‌اند تا در فضایی زمستانی قرار گیرد.

همچنین برندها و کمپانی‌های بزرگ دیگری نیز شروع به فعالیت در متاورس کرده‌اند که از جمله آن می‌توان به آدیداس، کوکاکولا، سامسونگ و برندهای معروف دیگری چون Balenciaga، Louis Vuitton ، Gucci ، Nike و Disney اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: آدیداس 22 میلیون NFT آدیداس در متاورس فروخت

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید