loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > بلاک چین و تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و فناوری هوشمند : السالوادور اولین « شهر بیتکوینی » را می‌سازد

السالوادور اولین « شهر بیتکوینی » را می‌سازد

السالوادور قصد دارد اولین « شهر بیتکوینی » جهان را با پشتوانه اوراق قرضه بیت‌کوینی احداث کند. نجیب ابوکیله روز شنبه در بیانیه‌ای بار دیگر خبر از تلاش‌های جدیدش در حوزه رمزارزها داد. او قصد دارد سرمایه رمزارزی را جذب این کشور آمریکای مرکزی کند.

السالوادور اولین شهر بیتکوینی

به گزارش بک‌پرس، به نقل از پیوست ابوکیله، در اختتامیه یک مراسم تبلیغاتی بیت‌کوین که پس از یک هفته در السالوادور به پایان رسید گفت این شهر بیتکوینی که در شرق منطقه La Union قرار می‌گیرد برق خود را از انرژی گرمایی یک آتشفشان تامین می‌کند و هیچ مالیاتی بجز مالیات ارزش افزوده دریافت نخواهد کرد.

ابوکیله در حالی که لباس سفید و یک کلاه بیسبال به سر داشت به زبان انگلیسی در ساحل میزاتا گفت: «اینجا سرمایه‌گذاری کنید و هرچقدر می‌خواهید درآمد کسب کنید. این شهر بیتکوینی کاملا اکولوژیک است و انرژی آن از آتشفشان تامین می‌شود.»

به گفته ابوکیله، نیمی از مالیات ارزش افزوده این شهر برای تامین اوراق قرضه‌ای استفاده می‌شود که برای ساخت شهر صادر خواهد شد و نصف باقی مانده هم هزینه خدماتی مثل جمع‌آوری زبال را پرداخت می‌کند. او برآورد کرده است که زیرساخت این شهر حدود ۳۰۰ هزار بیت‌کوین هزینه دارد.

السالوادور در ماه سپتامبر به اولین کشور جهان تبدیل شد که بیت‌کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفت.

اگرچه ابوکیله رئیس جمهوری مشهوری است اما آمار نشان می‌دهد که اهالی این کشور درمورد طرح بیت‌کوین و علاقه بیش از حدش به این رمزارز مردد هستند و قوانین جدید باعث اعتراضاتی علیه دولت شده است.

ابوکیله که طرح خود را با شهرهای پایه گذاری شده توسط الکساندر بزرگ مقایسه می‌کند گفت شهر بیتکوینی شکل دایره‌ای خواهد داشت با یک فرودگاه، منطقه مسکونی و تجاری و یک بازار مرکزی که از بالا شبیه به نماد بیت‌کوین است.

ابوکیله چهل ساله و عاشق تکنولوژی که خودش را به عنوان شوخی در ماه سپتامبر «رئیس» السالوادور معرفی کرد می‌گوید: «اگر می‌خواهید بیت‌کوین را در جهان گسترش دهید، ما باید Alexandrias را بسازیم.» نام الکساندریاس که ابوکیله از آن استفاده کرد در واقع این شهر را با شهرهای ساخته شده توسط الکساندر بزرگ مرتبط می‌کند.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم ایده «بلاک چین بزرگ» را مطرح کرد

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

سامسون ماو، مسئول ارشد تکنولوژی در شرکت Blockstream که تکنولوژی بلاکچینی ارائه می‌دهد، گفت اولین اوراق قرضه ۱۰ ساله که با نام «اوراق قرضه آتشفشان» شناخته می‌شوند یک میلیارد دلار ارزش خواهند داشت و با بیت‌کوین پشتیبانی شده و یک کوپن ۶/۵ درصدی را همراه خود دارند. نیمی از مجموع این اواراق صرف خرید بیت‌کوین در بازار می‌شود. پس از این ارواق، اوراق قرضه دیگری هم صادر می‌شود.

ماو با اشاره به اینکه ارزش رمزارز همچنان به رشد قدرتمند خود ادامه می‌دهد گفت: «رئیس جمهور السالوادور پس از یک دوره قفل سرمایه پنج ساله قسمتی از بیت‌کوین‌ها را فروخته و بودجه اوراق قرضه‌ای را تامین می‌کند که «کوپن» دیگری در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارد.»

او افزود: «این کار السالوادور را به مرکز امورمالی جهان تبدیل می‌کند.»

این اواراق قرضه در «شبکه لیکوئید» که یکی از زنجیره‌های جانبی شبکه بیت‌کوین است صادر می‌شود. دولت السالوادور برای تسهیل این فرایند در حال بررسی مقررات اوارق است و اولین مجوز صرافی هم به گفته ماو به بیت‌فینکس تعلق می‌گیرد.

صرافی رمزارزی بیت‌فینکس در صحبت‌های ما به عنوان ارائه دهنده اوراق قرضه معرفی شده بود.

به عقیده ماو که براساس نظریه بازی، السالوادور به عنوان اولین صادر کننده اوراق برتری کسب می‌کند. او افزود: «اگر قیمت بیت‌کوین در پنج سال اول به یک میلیون دلار برسد، که من چنین فکری می‌کنم، آنها نیم درصد بیت‌کوین‌ها را فروخته و ۵۰۰ میلیون دلار را جبران می‌کنند.»

در رسانه تخصص شهر هوشمند وفناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید: بنیاد IOTA پلتفرم قرارداد هوشمند اسمبلی را عرضه کرد”

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید