loader image
صفحه اصلی > انرژی هوشمند : انرژی تجدید پذیر چیست و از آن چه می‌دانیم؟

انرژی تجدید پذیر چیست و از آن چه می‌دانیم؟

1-انرژی خورشیدی

این نوع انرژی تجدید پذیر مستقیماً از ضبط تابش خورشیدی حاصل می شود. در اینجا ، تشعشع خورشیدی توسط حسگرهای خاص جذب می شود و به دنبال 2 حالت عملکرد احتمالی مجدداً بارگیری می شود:

  • گرفتن پرتوهای خورشید و تبدیل مستقیم آنها از طریق پنل های خورشیدی فتوولتائیک به انرژی.
  • گرفتن ، جمع آوری و تبدیل تابش نور خورشید به گرمایی که باعث گرم شدن آب یا هوا می شود.

.نمونه هایی از انرژی خورشیدی در جهان

برخی از شناخته شده ترین منابع انرژی خورشیدی عبارتند از: پارک خورشیدی kurnool ultra solar  در هند. این دستگاه از ظرفیت تولید 1000 مگاوات وکه بیش از 4 میلیون پنل خورشیدی درآن نصب شده است.

پارک خورشیدی Longyangxia در چین که ظرفیت کلی آن 850MW است و حدود 25sq کیلومتر را پوشش می دهد.تاسیسات خورشیدی کاموتی در هند: دارای ظرفیت کلی 648MV است و 10 کیلومتر مربع را در بر می گیرد.

آیا انرژی خورشیدی قابل تجدید یا غیر قابل تجدیدپذیر است؟

انرژی خورشیدی غیرقابل توصیف است به این معنی که هنگامی که ستاره منظومه شمسی – خورشید – از بین برود ، متوقف می شود. با این حال ، بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا از منظر توانایی ،انسان در طولانی مدت انرژی خورشیدی را جذب و استفاده می کند؛ انرژی خورشیدی تجدید پذیر یا غیر قابل تجدید است.

2-انرژی بادی،انرژی تجدید پذیر

انرژی باد یکی دیگر از انرژی های تجدید پذیر است. در اینجا ، انرژی جنبشی باد باعث می شود توربین ها بچرخند و یک حرکت مکانیکی ایجاد می کنند. پس از آن ، ژنراتور این انرژی مکانیکی را به برق تبدیل می کند. انرژی های تجدید پذیر بادی چندین نوع اند: توربین های بادی دریایی ، توربینهای بادی خارج از ساحل و حتی توربینهای بادی شناور. اما اصول عملیاتی اساساً برای همه این انواع انرژی تولید شده توسط باد یکسان است.

نمونه هایی از انرژی بادی در جهان

انرژی بادی همواره درحال گسترش است، در حقیقت ، 4.4٪ از تولید برق جهانی را در سال 2017 فراهم کرده است. بالاترین ظرفیت باد نصب شده متعلق به چین است (164GW). در عین حال ، در اتحادیه اروپا ، انرژی بادی 15٪ یا بیشتر از انرژی تولید شده در چندین کشور از جمله آلمان ، پرتغال یا لیتوانی را تأمین می کند. برخی از شناخته شده ترین منابع انرژی انرژی بادی عبارتند از:* مزرعه باد گانسو در چین. هنوز در دست ساخت است و تا سال 2020 قادر به تولید 20،000 مگاوات ولت خواهد بود.*مزرعه بادی دریایی Muppandal در هند با ظرفیت 1500 مگاوات و بیش از 3000 توربین؛* § مرکز انرژی باد Alta در ایالات متحده با ظرفیت کلی 1،548 مگاوات که پیش بینی می شود تا سال 2040 به 3000 مگاوات برسد.*والنی در انگلیس. گنجایش 659 مگاوات ظرفیت و بزرگترین مزرعه دریایی جهان است.

3-انرژی برق آبی

نیروی برق آبی شامل تبدیل انرژی جنبشی آب (از رودخانه ها ، سدها ، جریان های دریایی یا جزر و مد) از طریق توربین ها به انرژی مکانیکی است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید