loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > انرژی هوشمند و جدیدترین مطالب : انرژی های تجدیدپذیر با کمک فناوری هوشمند انقلاب میکند

انرژی های تجدیدپذیر با کمک فناوری هوشمند انقلاب میکند

سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و زغال سنگ سخت برای محیط زیست مضر هستند. آلمان مایل به گذار به اقتصاد سبزتر است و در نتیجه انقلاب انرژی همچنان به انرژی های تجدیدپذیر وابسته است. فناوری هوشمند، به ویژه، باید از مردم در این گذار حمایت کند و تولید برق را سازگارتر با محیط زیست کند.

مشکل تغییر اقلیم

 حذف تدریجی انرژی هسته ای

تولید انرژی هسته ای و زغال سنگ تاثیر زیادی بر محیط اطراف دارد. همچنین، انتشار دی اکسید کربن و سایر آلاینده ها به سرعت افزایش یافته است و توقف تغییرات آب و هوایی سخت و دشوارتر می شود. بنابراین، آلمان هدف خود را تولید حداقل 80 درصد انرژی خود از منابع تجدیدپذیر تا سال 2050 و کاهش تدریجی انرژی هسته ای در طول پنج سال آینده قرار داده است. در چند سال گذشته، تنها 35 درصد از انرژی از منابع تجدیدپذیر به دست آمده است، در نتیجه شرایط اضطراری اقدام را واضح تر می کند.

 از دست دادن انرژی

منبع انرژی که برای نیروگاه ها استفاده می شود، سوخت های فسیلی است. از آنجایی که این مواد خام محدودی هستند، فقط تا زمانی می توان برق تولید کرد که ذخیره مواد خام کافی وجود داشته باشد. در یک نقطه، این منبع کاملاً تمام شده به طور کامل مصرف خواهد شد. همچنین انرژی فقط بر اساس موقعیت مکانی تولید می شود و به دلیل مقاومت لوله ها، در نهایت نسبت بالایی از انرژی مضر تولید شده در سفر به داخل خانه از بین می رود.


آمازون محصول خانگی هوشمند خود را ارائه می‌دهد را با ما بخوانید


 انرژی های تجدیدپذیر جایگزین

با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، کالاها باید به طور کامل و به شیوه ای پایدار مورد استفاده قرار گیرند. انرژی های تجدیدپذیر، بر خلاف سوخت های فسیلی مضر، پتانسیل بازسازی خود را دارند. به عنوان مثال، از انرژی باد و انرژی خورشیدی تامین می شود. اما اگر خورشید نمی تابد یا باد نمی وزید، چنین انرژی های ناپایداری باید ذخیره شوند و مصرف باید مطابق با در دسترس بودن تنظیم شود.

فناوری هوشمند

فناوری هوشمند یک راه عالی برای پشتیبانی از تولید کارآمد برق است. چندین خانواده در آلمان علاقه زیادی به یک راه حل هوشمند برای تامین برق و نور نشان می دهند. فناوری هوشمند به جمع آوری، پردازش، ذخیره داده ها و تعامل جداگانه با محیط کمک می کند.

خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند روز به روز محبوب‌تر می‌شوند و با پانل‌های خورشیدی هوشمند و ایستگاه‌های شارژ بی‌سیم دوچرخه‌های الکترونیکی یا خودروهای الکترونیکی امتیاز کسب می‌کنند. از آنجایی که خانه ها از یک واحد ذخیره انرژی سخاوتمندانه استفاده می کنند، انرژی تولید شده در محل می تواند جدا از تولیدکنندگان انرژی در دسترس باشد. به همین دلیل است که چندین ساختمان هوشمند در مقایسه با آنچه مورد نیاز است، تمایل بیشتری به تولید انرژی دارند.

فناوری هوشمند یک راه عالی برای پشتیبانی از تولید کارآمد برق است. چندین خانواده در آلمان علاقه زیادی به یک راه حل هوشمند برای تامین برق و نور نشان می دهند. فناوری هوشمند به جمع آوری، پردازش، ذخیره داده ها و تعامل جداگانه با محیط کمک می کند. خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند روز به روز محبوب‌تر می‌شوند و با پانل‌های خورشیدی هوشمند و ایستگاه‌های شارژ بی‌سیم دوچرخه‌های الکترونیکی یا خودروهای الکترونیکی امتیاز کسب می‌کنند. از آنجایی که خانه ها از یک واحد ذخیره انرژی سخاوتمندانه استفاده می کنند، انرژی تولید شده در محل می تواند جدا از تولیدکنندگان انرژی در دسترس باشد. به همین دلیل است که چندین ساختمان هوشمند در مقایسه با آنچه مورد نیاز است، تمایل بیشتری به تولید انرژی دارند.

تولید برق

تولید برق باید در آینده به شکل گسترده ای غیرمتمرکز شود و این امر مردم را به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در زندگی روزمره نزدیک تر می کند. همچنین، این فناوری تنها در صورتی به عنوان یک دوست انسانی در نظر گرفته می شود که با در نظر گرفتن کاربرپسندی توسعه داده شود.

 انقلاب انرژی در زندگی روزمره

شرکت هایی که به پایداری اهمیت می دهند

چندین شرکت از تولید برق معمولی دور شده‌اند و اکنون به انرژی‌های تجدیدپذیر وابسته هستند. OTT HydroMet با نام تجاری Lufft، مستقر در Fellbach، نزدیک به 140 سال است که در حال توسعه فن آوری حرفه ای اندازه گیری آب و هوا و محیط زیست است تا تامین انرژی را افزایش داده و آن را دوستدار محیط زیست کند.

دستگاه های فناوری پیشرفته دستگاه‌های اندازه‌گیری هوشمند مانند حسگرهای باد اولتراسونیک به جمع‌آوری داده‌ها و پردازش آن‌ها به روشی کارآمد کمک می‌کنند. این برای توسعه مزارع بادی حیاتی است. همچنین، نظارت بر خورشید در نظر گرفته می‌شود: از جمله، تشعشعات خورشیدی را می‌توان با کمک سنسورهای هواشناسی Lufft که به پیرانومترهای Kipp & Zonen، یکی دیگر از برندهای OTT HydroMet مجهز شده‌اند، اندازه‌گیری کرد.

همکاری

همکاری بین شرکت‌های بزرگ و خانوارهای خصوصی برای انجام انقلاب انرژی بسیار مهم است. فناوری هوشمند همیشه به طور مستقیم با دیجیتالی شدن و دستگاه‌های خانه هوشمند مرتبط است، که تمایل به ساده‌سازی عملیات دارد. سایر صنایع نیز مانند صنعت نساجی در حال استفاده روزافزون از این فناوری هستند. این شامل توسعه پوشاک پایدار و هوشمند نیز می شود.

منبع : سایت azocleantech

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید