loader image
صفحه اصلی > خبرهای کوتاه : هوش مصنوعی به کمک نابینایان آمد

هوش مصنوعی به کمک نابینایان آمد

هوش مصنوعی گوگل اکنون می‌تواند تنها با یک حرکت، به افراد کم‌بینا و نابینا در سوپرمارکت‌ها کمک کند تا مواد غذایی را شناسایی کنند. به گزارش بک پرس، به نقل از تی نیوز هوش مصنوعی گوگل اکنون می‌تواند تنها با یک حرکت، به افراد کم‌بینا و نابینا در سوپرمارکت‌ها کمک کند تا مواد غذایی را شناسایی کنند.

این بخشی از اپلیکیشن Google Lookout است که هدف از آن کمک به افراد کم‌بینا و نابیناست تا بتوانند چیزهای اطراف خود را بهتر شناسایی کنند.

یک آپدیت و به روزرسانی به این اپلیکیشن اضافه شده است که می‌تواند با صدای بلند بگوید که فرد چه غذایی را در دست خود نگه داشته است.

یک موسسه خیریه نابینایان در انگلیس از این اقدام استقبال کرده و گفته است که این می‌تواند به تقویت استقلال نابینایان کمک کند.

گوگل می‌گوید که این ویژگی جدید، قادر به تمایز میان یک قوطی ذرت و یک قوطی لوبیا سبز است.

تاکنون برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای شناخت محصولات غذایی راه‌اندازی شده است از جمله برنامه‌هایی که به ما می‌گوید محصول غذایی که استفاده می‌کنیم حاوی چه میزان کالری است؛ اطلاعاتی که در واقع این اپلیکیشن‌ها از روی بارکد محصولات می‌خوانند.

گوگل حالا می‌گوید برنامه Lookout نیز در واقع با تشخیص تصویری که روی محصولات بسته‌بندی شده است، می‌تواند آن‌ها را برای افراد کم‌بینا و نابینا بخواند.

این برنامه همچنین می‌تواند ادویه‌ها یا برخی محصولات در بسته‌بندی‌های غیرمعمول را نیز بخواند و تشخیص بدهد. در صورتی که اپلیکیشن قادر به تشخیص محصول نباشد، صدای برنامه از کاربر می‌خواهد تا محصول را از زاویه‌ای دیگر نشان دهد.

گوگل می‌گوید بازخوردهایی که کاربران از این اپلیکیشن داشتند به آن‌ها کمک می‌کند تا کارایی این برنامه را بهبود بخشند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید