loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خبرهای کوتاه و فناوری هوشمند : اپل تا ۱۰ سال آینده هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون می‌کند

اپل تا ۱۰ سال آینده هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون می‌کند

مینگ-چی کو تحلیلگر معروف و شناخته‌شده اپل می‌گوید گوشی‌های آیفون تا ۱۰ سال دیگر عرضه خواهند شد و پس از آن کوپرتینویی‌ها، هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون خواهند کرد.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از ماکروموس،  اگرچه اپل یکی از باارزش‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری در تمام دوران محسوب می‌شود، تیم کوک مدیر عامل آن به خوبی می‌داند که کسب‌وکار آن‌ها نمی‌تواند روی تنها یک محصول اتکا کند و تاکنون، نیمی از درآمد غول فناوری به فروش گوشی‌های آیفون وابسته است. آقای کو با در نظر گرفتن این موضوع، معتقد است که آینده اپل با واقعیت افزوده و موفقیت هدست AR این شرکت گره خورده است.

او در یادداشت خود نوشت:

هدف اپل این است که در ده سال آینده واقعیت افزوده را جایگزین آیفون کند که این امر نشان می‌دهد تقاضا برای هدست‌های واقعیت افزوده در ده سال آینده حداقل از یک میلیارد دستگاه نیز عبور خواهد کرد. با این وجود Unimicron به عنوان تنها تامین‌کننده اپل، سود کننده اصلی خواهد بود.

متاورس چیست ؟ “زندگی در دنیای دیجیتال

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

کو در ادامه یادداشت خود به عدم وابستگی هدست واقعیت افزوده اپل به گوشی‌های آیفون اشاره می‌کند و می‌نویسد:

عرضه این هدست به عنوان یک وسیله جانبی برای مک یا آیفون، منجر به رشد محصول نخواهد شد. از طرفی هدست واقعیت افزوده‌ای که به طور مستقل کار می‌کند، اکوسیستم خاص خود را دارد و کامل‌ترین و انعطاف‌پذیرترین تجربه کاربری را ارائه می‌کند.

تحلیلگر اپل همچنین عنوان می‌کند که اگر اپل واقعا قصد دارد هدست واقعیت افزوده را در ده سال آینده جایگزین آیفون کند باید تغییر بزرگی در تجارت خود ایجاد کند. همچنین غول فناوری مستقر در کوپرتینو باید «حداقل» یک میلیارد هدست را در ده سال به فروش برساند.

کو در این یادداشت همچنین عنوان می‌کند اولین هدست اپل در اواخر سال ۲۰۲۲ روانه بازار خواهد شد و غول فناوری از نوعی پردازنده رده بالا مانند چیپ M1 در آن استفاده خواهد کرد. البته یک پردازنده رده پایین، جنبه‌های مربوط به حسگر دستگاه را مدیریت می‌کند. کو همچنین اعتقاد دارد که این هدست به لطف یک جفت نمایشگر اولد ۴K از تجربیات واقعیت مجازی نیز پشتیبانی خواهد کرد.

 

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید