loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > متاورس : اپل و متا احتمالا در متاورس سال 2022 رقیب یکدیگر می‌شوند

اپل و متا احتمالا در متاورس سال 2022 رقیب یکدیگر می‌شوند

اپل و متا در حال ورود به دنیای متاورس هستند و با توجه به تمرکزی که روی این فضا گذاشته‌اند، پیش‌بینی شده که  شاهد رقابت این دو شرکت در بازار متاورس سال 2022 باشیم.

به گزارش بک پرس، به نقل از اپل اینسایدر، «جین مانستر»، تحلیلگر شرکت Loup Ventures در یادداشت جدیدی پیش‌بینی‌های خود برای سال 2022 را مطرح کرده و در یکی از آن‌ها به دوئل احتمالی اپل و متا در دنیای متاورس پرداخته است. در میان شرکت‌های فناوری، فیسبوک با تغییر نام به متا بیشترین تاکید را بر آینده این صنعت داشته. اما اپل هم آماده است تا از محبوبیت برند خود برای ورود به این بازار استفاده کند.

مانستر می‌گوید: «باور داریم که در نهایت احتمال عرضه خانواده‌ای از محصولات [متاورسی] توسط اپل بالاست و شاید در سال 2022 نمونه اولیه این دستگاه‌ها را ببینیم. عینک‌های واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی می‌توانند روشی مناسب برای ورود اپل به متاورس باشند، جایی که می‌توانیم عمیق‌تر وارد جهان‌های دیجیتال شویم و بازی و کار کنیم.»

ایلان ماسک: «نیک سابو» می‌تواند خالق بیت کوین باشد

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

اپل و فیسبوک برای متاورس سال 2022 هدست می‌سازند

هرچند متاورس در چند سال آینده احتمالا به‌طور عمده حالت دو بعدی خواهد داشت، اما مانستر عقیده دارد که سرانجام وارد دنیاهای سه بعدی می‌شویم. اپل و فیسبوک در رقابت با یکدیگر تلاش خواهند کرد تا مقرون به صرفه‌ترین و راحت‌ترین هدست‌هایی را بسازند که دنیای متاورس با آن‌ها قابل تجربه کردن است.

این تحلیلگر می‌گوید اپل احتمالا در WWDC 2022 پیش‌نمایش یک هدست واقعیت ترکیبی را نشان می‌دهد. اما عرضه این دستگاه زودتر از سال 2023 اتفاق نخواهد افتاد.

متاورس سال 2022مدت‌هاست که شایعاتی درباره دستگاه‌های واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی این شرکت شنیده می‌شود و قابلیت‌های متنوعی را برای آن‌ها مطرح می‌کنند. یکی از این دستگاه‌ها که با نام اپل گلس شناخته شده، احتمالا دستگاهی شبیه عینک‌های معمولی است که می‌تواند در کنار آیفون استفاده شود. فیسبوک یا متا هم برنامه‌های مختلفی را برای دنیای متاورس دنبال می‌کند و اخیرا از نمونه اولیه دستکشی برای لمس اشیا مجازی پرده برداشت.

 

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید