loader image
صفحه اصلی > اینترنت اشیا و زندگی هوشمند : تاثیر اینترنت اشیا بر زندگی ما چه خواهد بود ؟

تاثیر اینترنت اشیا بر زندگی ما چه خواهد بود ؟

قانون جدید برای آینده چنین خواهد بود : هرچیزی که قابلیت اتصال دارد متصل میشود. با تاثیر اینترنت اشیا در زندگی بیشتر آشنا شویم.

پیشتر با تعریف ساده و مفهوم اینترنت اشیا آشنا شدیم. اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم که تاثیر این دانش هیجان انگیز در زندگی روزمره چیست ؟

یک سوال بزرگ، چرا می خواهیم بیشتر دستگاه های روی زمین با همدیگر در ارتباط باشند؟

نمونه های زیادی وجود دارد که به نظر می‌رسد مطابق است یا تا حدودی شباهت دارد.

مثلا تصور کنید شما در راه رسیدن به قرار هستید. ماشین شما می‌تواند به تقویم شما دسترسی داشته باشد تا در آن تاریخ بهترین مسیر را برای به موقع رسیدن شما انتخاب کند.

اگر شما در ترافیک پیش‌بینی نشده گرفتار شده باشید، به طرف مقابل از طرف شما پیام می‌دهد که ممکن است دیر به قرار برسید.

چه احساسی خواهید داشت از اینکه برای ساعت 6 زنگ هشدار تنظیم کرده باشید و هشدار دهنده به قهوه ساز شما دستور آماده سازی قهوه برای آن ساعت را داده باشد؟

چه می شود اگر تجهیزات اداری شما از زمان کمبود وسایل و تجهیزات خود مطلع شوند و دوباره به صورت خودکار خودشان ثبت سفارش کنند؟

چه میشود اگر دستگاه تحت پوشش شما در محل کارتان خودکار به شما اطلاع دهد که چه زمانی و کجا اطلاعاتتان پربازدیدتر بوده و این اطلاعات را با چه دستگاه هایی مورد اشتراک قرار دهد ؟

شگفت انگیز نیست ؟!

در مقیاس بزرگتر می‌توان تاثیر اینترنت اشیا را با خیلی چیزها تطبیق داد. مثل حمل و نقل. شهرهای هوشمند که میتوانند ما را در کاهش ضایعات و بهبود کارایی برای مواردی مانند مصرف انرژی کمک کنند. این موضوع به ما کمک میکند تا نحوه‌ی زندگی و کار کردن خود را بهبود ببخشیم.

واقعیت این است که اینترنت اشیا امکان ایجاد فرصتها و ارتباطات نامحدود را در بسیاری از موارد که نمیتوان حتی درک کرد را برایمان فراهم میکند؛ که این مورد ، خود باعث رویارویی با فرصت‌های تازه و همچنین جالش های بزرگتر میشود.

چالش‌های استفاده از اینترنت اشیا

اما در این میان، امنیت مسئله‌ی مهمی است که همواره مطرح است.

باوجود اتصال میلیارها دستگاه به یکدیگر چه چیزی می‌تواند مردم را مطمئن سازد که اطلاعات امنیت دارند؟

آیا این امکان وجود دارد که کسی با هک کردن تستر شما به اطلاعات شما دست پیدا کند؟

IoT  همچنین کمپانی های بزرگ در سراسر کشور را در معرض تهدید های امنیتی قرار می‌دهد.

در نتیجه ما درباره ی امنیت و تبادل اطلاعات دچار نگرانی میشویم که به یک عنوان داغ برای این روزها مبدل شده است.

بنابراین قابل تصور است که نگرانی در باره‌ی میلیاردها دستگاه متصل یا دارای قابلیت اتصال تا چه اندازه افزایش می‌یابد.

مسئله ی دیگری که بسیاری از شرکت ها به وضوح با آن رو به رو هستند مربوط به حجم داده هایی است که که این همه دستگاه قصد تولید آنها را دارند. شرکتها باید روشی را برای ذخبره، ردیابی، تجزیه و تحلیل و معقول ساختن این حجم گسترده از داده که تولید میشود، پیدا کنند.

صحبتها در مورد IoT امروزه تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داده. ما همچمین در تلاش هستیم که بسیاری از این فرصتها و چالش های اخیر روبه رو چگونه بیشتر مارا درگیر سیستم IoT میکنند؟

در حال حاضر بهترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که در مورد IoT بیشتر آموزش ببینیم، اینکه چیست و چه تاثیراتی بر زندگی ما دارد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید