loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اینترنت اشیا : اینترنت اشیا و علوم اعصاب ؛ کنترل مدارهای مغزی با اینترنت

اینترنت اشیا و علوم اعصاب ؛ کنترل مدارهای مغزی با اینترنت

کنترل از راه دور مدارهای مغزی حیوانات از طریق اینترنت اشیا و علوم اعصاب توسط محققان علوم اعصاب محقق شده است.

به گزارش بک‌پرس، به نقل ازneurosciencenews ، محققان دانشگاه واشینگتن در سنت لوییس موفق به طراحی یک اکوسیستم بی‌سیم به همراه یک ایمپلنت و اینترنت اشیا شدند که با استفاده از آن بتوان آزمایش‌های علوم اعصاب را با دقت و کارایی بالا از طریق اینترنت ممکن ساخت.

اینترنت اشیا و علوم اعصاب

با استفاده از این فناوری نوآورانه محققان می‌توانند مغز حیوانات را از طریق راه دور کنترل کنند. با استفاده از این فناوری می‌توان بسیاری از ایمپلنت های عصبی و ابزارهای آزمایشگاهی را به صورت بلادرنگ یا به صورت برنامه‌ریزی شده، بدون تعامل مستقیم انسانی از راه دور و اینترت اشیا کنترل کرد. ادغام تجهیزات عصبی بی‌سیم و علوم اعصاب با  اینترنت اشیا کاربرد زیادی در علوم مختلف و به ویژه پزشکی دارد.

اکوسیستم طراحی‌شده در این مطالعه فقط به یک مینی‌کامپیوتر نیاز دارد که با قیمتی کمتر از ۴۵ دلار قابل خریداری است. این کامپیوتر با اینترنت اشیا و علوم اعصاب استفاده شده در این ایمپلیمنت ،  سلول‎‌های مغزی به  اینترنت متصل می‌شود و با ایمپلنت مغزی ارتباط برقرار می‌کند

این یافته برای کشف عملکردهای اساسی مغز و مطالعات در مورد علوم اعصاب و اختلالات روانی و عصبی به ویژه در شرایط مانند پاندمی بسیار حائز اهمیت است و دکتر رضا قاضی یکی از محققان اصلی این پروژه است.

مطالب مرتبط: هیاهوی تکنولوژی اینترنت اشیا در زندگانی بشر “

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید