loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و زندگی هوشمند و سیستم هوشمند و شهر هوشمند و هوش مصنوعی : بازوی رباتیک هوشمند که گمشده‌ها را پیدا می‌کند.

بازوی رباتیک هوشمند که گمشده‌ها را پیدا می‌کند.

پژوهشگران MIT نوعی بازوی رباتیک هوشمند طراحی کرده‌اند که داده‌های دوربین و آنتن را برای قرار دادن و بازیابی اقلام، حتی اگر در زیر یک توده مدفون شده باشند، بررسی می‌کند.

به گزارش بک پرس، به نقل از نشریه ام آی تی، گم شدن وسایل افراد می‌تواند یک ماجرای ناراحت کننده باشد، اما  به نظر می‌رسد یک ربات این مشکل را حل کرده است.

پژوهشگران MIT یک بازوی رباتیک هوشمند ایجاد کرده اند که می‌تواند این کار را انجام دهد. این سیستم، RFusion، یک بازوی رباتیک با آنتن دوربین و فرکانس رادیویی (RF) است که به گیره آن متصل شده است و سیگنال‌های آنتن را با ورودی بصری از دوربین برای مکان یابی و بازیابی یک مورد جوش می‌دهد، حتی اگر مورد گم شده، زیر یک توده مدفون شده و کاملاً خارج از دید باشد.

7 گجت برای خانه های هوشمند؛ در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.”

MIT نوعی بازوی رباتیک هوشمندنمونه اولیه RFusion که محققان توسعه داده‌اند متکی به برچسب‌های RFID است، برچسب‌هایی ارزان و بدون باتری که می‌توانند به یک مورد چسبیده و سیگنال‌های ارسال شده توسط آنتن را منعکس کنند. از آنجا که سیگنال‌های RF می‌توانند در اکثر سطوح حرکت کنند (مانند توده لباس‌های کثیف که ممکن است کلید‌ها را پنهان کند)، RFusion قادر است یک مورد برچسب زده شده را در داخل یک شمع قرار دهد.

با استفاده از یادگیری ماشینی، بازوی رباتیک به طور خودکار محل دقیق شی را رصد  می‌کند، دست رباتیک را در بالای آن حرکت می‌دهد، جسم گم شده را گرفته و تأیید می‌کند که جسم مناسب را انتخاب کرده است.

دوربین، آنتن، بازوی روباتیک و هوش مصنوعی کاملاً یکپارچه هستند، بنابراین RFusion می‌تواند در هر محیطی بدون نیاز به تنظیمات خاص کار کند. در حالی که یافتن کلید‌های گم شده مفید است، RFusion می‌تواند در آینده کاربرد‌های گسترده تری داشته باشد، مانند مرتب کردن وسایل برای انجام سفارشات در یک انبار، شناسایی و نصب قطعات در یک کارخانه تولید خودرو، یا کمک به یک فرد مسن برای انجام کار‌های روزانه در خانه.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید