loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خانه‌ هوشمند : با سنسور تشخیص دود هوشمند از خانه خود حفاظت کنید

با سنسور تشخیص دود هوشمند از خانه خود حفاظت کنید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]سنسور تشخیص دود هوشمند علاوه بر اینکه می‌تواند هر نوع دود یا آتش سوزی را اطلاع دهد، نسبت به منو کسید کربن نیز حساس بوده و با قابلیت اتصال به اینترنت، می‌تواند این هشدار را به گوشی همراه هوشمند شما نیز اطلاع دهد.

به گزارش BACpress،در آمریکا شمار زیادی از مردم بر اثر بلایای طبیعی مخصوصاً آتش سوزی هایی که در خانه اتفاق می افتد می میرند. خوشبختانه به لطف تکنولوژی مدرن، یک روش ارزان و بسیار مطمئن برای تشخیص آتش سوزی وجود دارد : سنسور آشکار ساز دود الکترونیکی. این ابزار شگفت انگیز چگونه کار می کند؟

دو جواب برای پاسخ به این سؤال وجود دارد زیرا دو نوع کاملاً متفاوت از سنسورهای دود وجود دارد. یکی از آنها چشم الکترونیکی و دیگری بینی الکترونیکی می باشد. نوع چشم آشکار ساز به عنوان یک سنسور آشکار ساز دود سیلیکونی نامیده می شود.

سنسور تشخیص دود هوشمند
سنسور تشخیص دود هوشمند

آیا یک سنسور تشخیص دود هوشمند می‌تواند جان شما را نجات دهد؟

سنسور تشخیص دود در صورت تشخیص دود یا آتش، آژیر می‌کشد و در هنگام وقوع آتش سوزی که ممکن است به همان اندازه خطرناک باشد، هشدار می‌دهد.

سنسور تشخیص دود هوشمند دارای این قابلیت است که در صورت آژیر کشیدن، حتی وقتی که شما خارج از خانه باشید، می‌تواند به تلفن همراه شما پیام بدهد. سنسورهای هوشمند تشخیص دود همچنین هنگامی که باتری دستگاه یا حسگرهای موجود کم می‌شود، به شما اطلاع می‌دهند و همین دو توانایی به تنهایی، قابلیت نجات جان شما و خانواده شما را دارد.

سنسور تشخیص دود هوشمند چیست؟

اگر تنها یک دستگاه هوشمند وجود داشته باشد که بخواهید آن را برای خانه‌تان تهیه کنید، همین سنسور تشخیص دود هوشمند است. در حالی که سنسورهای مورد استفاده (سنسورهای یونیزه شده و یا فوتوالکتریک) برای هر دو سنسور تشخیص دود معمولی و هوشمند یکسان است، سنسور تشخیص دود هوشمند شامل ویژگی‌های مازادی برای نظارت بر عملکرد باتری و حسگرها می‌باشد و اگر مشکلی وجود داشته باشد، به شما اطلاع رسانی می‌کند.

اکثر مدل‌های سنسور تشخیص دود هوشمند قابلیت تشخیص مونوکسید کربن را نیز دارند. اگر سنسور تشخیص دود هوشمند شما با سیستم هوشمند خانگی‌تان ادغام شود، می‌توانید از قابلیت‌های این دستگاه همراه با سنسورهای سایر دستگاه‌هایی استفاده کنید که گرما و نور را تشخیص داده و سریعتر به شما هشدار می‌دهند که آتش سوزی رخ داده است.

سنسور تشخیص دود هوشمند
سنسور تشخیص دود هوشمند

 سنسور تشخیص دود هوشمند چگونه کار می‌کند؟

ساده ترین راه برای توضیح اینکه سنسور تشخیص دود هوشمند چگونه کار می‌کند این است که هنگامی که یک آتش سوزی ایجاد می‌شود، سنسور تشخیص دود هوشمند با استفاده از Wi-Fi و یا تکنولوژی‌های ارتباطاتی مشابه برای اتصال به هاب خانه هوشمند شما استفاده می‌کند. اگر شما به طور تصادفی کلوچه‌های در حال پخت در فر را به علت تماشای تلویزیون سوزانده باشید، این هشدار، فقط یک اشتباه ساده است و می‌توانید از گوشی خود برای خاموش کردن آژیر استفاده کنید.

اگر چندین سنسور تشخیص دود هوشمند با همدیگر همگام سازی شده باشند، همه آنها آژیر هشدار را به صدا در می‌آورند، حتی اگر تنها یکی از آنها دود را تشخیص داده باشد. علاوه بر این، شما اطلاع رسانی آن را در گوشی خود دریافت می‌کنید، که می‌تواند به شما کمک کند که اگر از خانه دور هستید به سرعت از حادثه با خبر شده و از خسارات جدی جلوگیری کنید.

سنسور تشخیص دود هوشمند قدرت و نگرانی در مورد نحوه اتصال و ارتباط آن

تا زمانی که هاب یا سیستم هوشمند خانگی شما دارای قابلیت اتصال به تلفن همراه است، می‌توانید از یک سیگنال تلفن همراه برای ارسال اطلاعیه‌ها و خدمات اضطراری در هنگام آژیر کشیدن استفاده کنید. با این وجود، همه دستگاه‌های هوشمند از قابلیت اتصال به تلفن همراه برخوردار نیستند و برخی از گزینه‌ها ممکن است نیاز به یک دستگاه اضافی و احتمالا هزینه ماهانه برای این اتصال سلولی داشته باشند. اگر قطعی اینترنت یا برق در منطقه شما زیاد است، انتخاب سنسوری که اتصال به تلفن همراه را ارائه می‌دهد، آرامش خاطر بیشتری را فراهم می‌کند و ارزش هزینه‌های اضافی را دارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید